Maciej Makuszewski: To najlepszy czas w moim życiu

Michał Skiba
brak
Udostępnij:
Powrót Grzegorza Krychowiaka sprawił, że Maciej Makuszewski prawdopodobnie straci koszulkę z nr 10. Swoją dyspozycją pokazuje jednak, że może marzyć o występ w podstawowym składzie w Erywaniu. - Numeru sobie nie wybierałem, ale pamiętam jaka wynikła z tego afera. Przyjechałem na zgrupowanie, by walczyć o kolejne minuty w tej reprezentacji - mówi pomocnik Lecha Poznań

Największym problemem piłkarzy Adama Nawałki jest czas. W zasadzie tylko wtorek będzie jedynym dniem, gdy reprezentacja będzie mogła przeprowadzić swój dzień treningowy od A do Z.

Śniadanie. Odprawa. Odnowa biologiczna i trening. Być może ćwiczenia krążące wokół stałych fragmentów gry. W środę już wylot do Erywania, a w czwartek mecz z Ormianami. Zwycięstwo naszych piłkarzy i remis Czarnogóry z Danią da awans do przyszłorocznych finałów mistrzostw świata w Rosji. - Damy radę, mimo że mecz na wyjeździe to zawsze dla każdego jest podwójnie trudne zadanie. Mamy silny zespół. Mecz z Kazachstanem trochę wyczyścił nasze głowy - powiedział skrzydłowy Lecha Poznań Maciej Makuszewski.

W niedzielę strzelił swojego trzeciego gola w tym sezonie Lotto Ekstraklasy. Lech Poznań pokonał Legię Warszawa 3:0, a ostatniego gola strzelił właśnie "Maki". - To powołanie i debiut w reprezentacji dały mi pewność siebie. Oczywiście nie myślę cały czas o tym, co stało się miesiąc temu. Pracuję na to, by dostać kolejne minuty w kadrze. Nawet jeśli wejdę na minutę lub dwie. Mogę śmiało stwierdzić, że to najlepszy czas w moim życiu, w mojej karierze. Oby tylko nie zgubić tej dyspozycji i się rozwijać, takie jest moje podejście - dodał Makuszewski.

Materiał oryginalny: Maciej Makuszewski: To najlepszy czas w moim życiu - Polska Times