Lufthansa umacnia swoją pozycję w Polsce i Europie środkowej. W ubiegłym roku przewoźnicy tej firmy przewieźli dwa i pół miliona pasażerów z i do Polski.

Letnia siatka połączeń Lufthansy Group rozrasta się, przybywają nowe połączenia. - Pozostajemy najpopularniejszym przewoźnikiem tradycyjnym w regionie Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej.- W tym sezonie oferujemy rekordowe 399 połączeń z i do Polski. Pasażerom ułatwiamy dostęp do ponad 340 kierunków na całym świecie z 9 lotnisk w Polsce – mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Głównymi nowościami w letnim rozkładzie połączeń do Polski są rejsy z Monachium do Łodzi i Katowic. Lufthansa obsługuje teraz 5 połączeń tygodniowo do Łodzi i codzienne połączenie ze Śląska do stolicy Bawarii. W sumie obsługuje loty z 9 lotnisk w Polsce.
Oprócz nowych kierunków, w letnim rozkładzie połączeń Lufthansa zwiększyła także liczbę rejsów między trzema polskimi miastami a swoimi lotniskami przesiadkowymi. Gdańsk zyskał dodatkowe codzienne połączenie do Monachium oraz cztery połączenia w tygodniu do Frankfurtu.

Pasażerowie podróżujący z Krakowa mogą wybierać spośród 5 rejsów dziennie do Frankfurtu, dzięki dodatkowym 6 rejsom w tygodniu. Po dwóch latach od otwarcia trasy Rzeszów – Monachium, od maja dołączy przewoźnik do siatki połączeń 4 rejsy tygodniowo. Ponadto, w letnim rozkładzie Eurowings otworzyło nową trasę z Wrocławia do Stuttgartu 4 razy w tygodniu.

Wśród kierunków najczęściej wybieranych przez polskich pasażerów podróżujących liniami Lufthansa Group z kierunków europejskich znalazły się Lizbona, Barcelona i Paryż, a także rejsy międzykontynentalne do Nowego Jorku, Szanghaju i Meksyku.

-Jesteśmy zadowoleni z rozwoju w Polsce, który jest jednym z największych rynków w regonie dla Lufthansy – dodaje Peter Pullem, szef ds. sprzedaży w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Lufthansa mocno koncentruje się na potencjale biznesowym w Polsce. Jeden na dwóch pasażerów podróżuje w celach służbowych, co przekracza średnią w regionie wynoszącą 33 proc. Ok. 8 200 firm rezerwuje podróże u przewoźników z tej grupy.