Londyn: Naukowcy ostrzegają, że tylko szczepienia na Covid uchronią przed trafieniem na OIOM

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
AP/Associated Press/East News
Udostępnij:
Niezaszczepieni, którzy zachorowali na Covid, są do 60 razy bardziej narażeni na pobyt na oddziale intensywnej terapii niż ci, którzy się zaszczepili.

Z brytyjskich badań, które mogą być pomocne innym krajom wynika, że osoby niezaszczepione, które zachorowały na Covid, są do 60 razy bardziej narażone na trafienie na oddział intensywnej terapii niż te, które przyjęły szczepionkę.

A różnica, jaką szczepienie sprawia, że ​​istnieje potrzeba intensywnej opieki, jest największa wśród osób starszych – które są bardziej narażone na poważny przebieg koronawirusa.

Dane z Narodowego Centrum Audytu i Badań Intensywnej Opieki Medycznej, które obejmuje jednostki w Anglii, Walii i Irlandii Północnej, pokazują, że od maja do listopada wskaźnik przyjęć do szpitala osób po dwóch dawkach szczepionki w wieku 60 lat wynosił zaledwie 0,6 przypadków na 100 tys. osób na tydzień.

Jednak wśród osób w tym samym wieku, które nie zostały zaszczepione, wskaźnik ten wynosił 37,3 na 100 tys. osób tygodniowo – co odpowiada 60-krotnie większemu ryzyku.

Wśród osób w wieku 50 i 70 lat wystąpiła prawie 30-krotna różnica w średniej tygodniowej liczbie przyjęć między osobami zaszczepionymi i nieszczepionymi. W młodszych grupach wiekowych różnica była mniejsza, ale nadal wyraźna. Osoby niezaszczepione w wieku 30 i 40 lat były od dziesięciu do 15 razy bardziej narażone na intensywną terapię z powodu Covid niż osoby, które się zaszczepiły.

Lekarze nie tylko na Wyspach alarmują, że nieszczepieni wywierają dodatkową presję na oddziały intensywnej terapii medycznej (OIOM), które zajmują się również osobami z różnymi problemami zdrowotnymi, nie tylko z powodu Covid. Gdyby ci ludzie się zaszczepili, cieszyliby się Bożym Narodzeniem i nie wypełniali naszych oddziałów, przekonuję lekarze.

Choć ludzie, którzy się nie szczepią, stanowią tylko siedem procent dorosłej populacji w kraju, są teraz odpowiedzialni za lwią część przyjęć na OIOM. Inne badanie przeprowadzone przez brytyjskie Towarzystwo Intensywnej Opieki Medycznej wykazało, że co najmniej dwie trzecie pacjentów z Covid nie było zaszczepionych na 12 z 16 OIOM-ów. Obecnie około 30 procent z 800 łóżek intensywnej opieki w londyńskich szpitalach jest zajętych przez pacjentów z Covid.

Brytyjski sekretarz zdrowia Sajid Javid wezwał niezaszczepione osoby do pomyślenia o szkodach, jakie wyrządzają społeczeństwu. Zajmują łóżka szpitalne, które mogłyby być użyte dla kogoś z problemami z sercem, a może dla kogoś, kto czeka na operację. Ale zamiast chronić siebie i społeczność, nie chcą się szczepić.

Lekarze ostrzegają, że chociaż Omikron jest generalnie mniej podatny na poważne przebieg choroby niż Delta, to nie ma w tym nic „łagodnego” dla tych, którzy potrzebowali leczenia szpitalnego. Ci, którzy trafiają do szpitala zakażeni tym wariantem, są dość chorzy i wielu z nich potrzebuje przebywania pod respiratorem. Ludzie powinni zdać sobie sprawę z tego, że przyjęcie ich do szpitala z Omikronem oznacza, że ​​są poważnie chorzy, a niektórzy z nich musieli trafić na oddział intensywnej opieki medycznej.

Ale nawet przebywanie na oddziale ogólnym z tą mutacją wymaga wielu zabiegów, aby pacjenci znów doszli do zdrowia. Zazwyczaj przebywają w szpitalu kilka tygodni. Dlatego ponawiane są apele o szczepienie się. Zwłaszcza, że liczba hospitalizacji z powodu koronawirusa podwaja się teraz mniej więcej co 10 dni – choć nadal są dalekie od szczytu w styczniu zeszłego roku.

Wiadomo, że Omikron jest cztery do pięciu razy bardziej zaraźliwy niż wariant delta. Choć szef brytyjskiej organizacji ds. bezpieczeństwa zdrowia powiedział, że dane sugerujące, że Omikron może z mniejszym prawdopodobieństwem doprowadzić do poważnego przebiegu choroby niż wariant Delta, to teraz ostrzega, że jest za wcześnie, aby traktować to za pewnik. Jenny Harries, szefowa Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia, powiedziała, że potrzeba więcej informacji, szczególnie na temat wpływu Omikronu na starszych i wrażliwych pacjentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Materiał oryginalny: Londyn: Naukowcy ostrzegają, że tylko szczepienia na Covid uchronią przed trafieniem na OIOM - Polska Times

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
I am making 10,000 dollar at home on my own laptop, just working 2 to 3 hours properly. For Detail>★★ ↠↠↠www.jobget6.com
G
Gość
In this year do not worry about money you can start a new Business and do an online job I have started a new Business and I am making over $84, 8254 per month I was started with 25 persons company now I have make a company of 200 peoples you can start a Business with a company of 10 to 50 peoples or join an online job

For more info click on this web link. ———>>> http://www.works43.com
G
Gość
Zdaje się że ten nasz drugi medialny ekspert od wirusów, na samym początku zapowiadał, że potrwa to ze 2 lata, a wirus będzie ewoluował drogą naturalnego doboru ku powszechnej obecności, ale mniejszej zjadliwości. Później chyba poradzono temu Panu, żeby tej fachowej wiedzy w czyimś tam interesie więcej ludziom nie przekazywał. A sprawdza się co do joty.

Odmiany mniej agresywne, które dają słabsze objawy, nie powodują reakcji ludzi, nie biegają z nimi do lekarza i na testy, nie izolują się od otoczenia, chodzą do pracy. Taki wirus jest dzięki temu WSZĘDZIE i w tym sensie jest bardziej ZAKAŹNY, ale mało komu poważnie szkodzi. Tak jak tysiące innych, z którymi żyjemy od zawsze, i walka z nimi byłaby walką z wiatrakami. Spotkanie z nimi jest NIE DO UNIKNIĘCIA a ich wyeliminowanie z otoczenia NIEMOŻLIWE. Będziemy z nimi żyć NORMALNIE, uodpornieni w sposób NATURALNY. Kiedy nawet uzyskane p-ciała zaczną spadać, będziemy się wszechobecnym wirusem z minimalnymi objawami na bieżąco DOSZCZEPIAĆ. Jak tymi tysiącami innych.

Naukowcy ogłosili właśnie ten etap ewolucji wirusa, nazywając go ostatnią literką alfabetu.

Małą, o-mikron, bo widać na wielką O-megę wobec histerii kowidian, zabrakło im Odwagi.

Tym nie mniej więcej wariantów wartych zainteresowania i możliwych do epidemicznego zwalczania nie będzie. No i STADNA ODPORNOŚĆ, niekoniecznie ze strzykawki, a bardziej z NIEUNIKNIONYCH dla każdego kontaktów TAK ZAKAŹNYM z wirusem STAJE SIĘ FAKTEM.

W tym momencie zamiast fajerwerków i wiwatów KOŃCA ZARAZY absurdalne straszenie ludzi i spóźniony szczepionkowy TERROR?

Cóż, wielu się do swojej życiowej roli bohaterów kowidowej wojnie przyzwyczaiło, niełatwo będzie wrócić do szarej codzienności, a i w magazynie kupa dobra w ampułkach została i pewnie się toto za chwilę nie sprzedane zmarnuje...
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie