Łódź - miastem bezpiecznych eventów. Co władze miasta robią, by uratować branżę?

Artykuł sponsorowany
Branża eventowa jest jedną z tych, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii. To straty dla bardzo dużej grupy ludzi Niektóre władze lokalne podejmują intensywne działania, by pomóc firmom w niej działającym i zapewnić również przychody do swojej kasy. Tak jest w Łodzi. Miasto, jako drugie w Polsce, przystąpiło do projektu "Polska krajem bezpiecznych eventów" i stworzyło Łódzką Radę ds. Bezpiecznych Eventów.

Katastrofa. To chyba najlepsze określenie tego, co spotkało branżę eventową. Jak wynika z badań, przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Branży Eventowej (SBE), w samym tylko marcu i kwietniu 2020 r., w Polsce odwołano około 97% wydarzeń. To ogromny cios nie tylko dla agencji zajmujących się ich organizacją, czy obiektów, w których się odbywają.

- To również dostawcy jedzenia, artyści, realizatorzy, firmy wynajmujące dekoracje, meble - wylicza Dominik Chrapek, dyrektor hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. - Będzie to na pewno bardzo trudny rok.

Dlatego do działania włączyły się łódzkie władze miasta. Łódź, jako druga w kraju - zaraz po Warszawie - przystąpiła do projektu stworzonego przez SBE "Polska krajem bezpiecznych eventów".

- Uczestnicy i obsługa eventów, testowani będą na obecność koronawirusa - wyjaśnia Katarzyna Gadomska, general manager firmy Acora Events. - To daje wszystkim gwarancje bezpieczeństwa.

Tego rodzaju działanie ma sprawić, że podczas wydarzeń organizowanych w mieście, nie będą obowiązywać obostrzenia. To z kolei powinno zapewnić spokój ducha ich uczestnikom.

Powstała również Łódzka Rada ds. Bezpiecznych Eventów, której zadaniem jest stworzenie swoistej "mapy drogowej" dla wszystkich organizatorów wydarzeń w mieście. Projekt dokumentu znaleźć można pod adresem https://lodz.travel/convention/bezpieczny-event/. Władzom miasta szczególnie zależy na tym, by uwagi do niego wnosili wszyscy lokalni przedstawiciele branży.

- Miasto chce pomóc organizować bezpieczne wydarzenia - podkreśla Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Jak zapowiada, władze Łodzi chcą organizować wydarzenia na Piotrkowskiej czy w miejskich parkach.

- Każdy nasz pomysł konsultujemy z służbami sanitarnymi - mówi dyrektor Łaski.

- Bardzo liczymy, że ruszą wydarzenia, których organizatorem jest Łódź - dodaje Katarzyna Gadomska. - Dzięki temu, że będą mogły się odbywać, ludzie oswoją się z nimi.

Niestety, pandemia sprawiła, że popyt na organizację eventów ze strony klientów biznesowych, całkowicie zamarł. Korporacje bardzo często mają odgórny zakaz organizowania wydarzeń do końca bieżącego roku.

- Takie drobne działania uruchomią w głowach ludzi poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że można spotkać się bezpiecznie na evencie korporacyjnym - podsumowuje Katarzyna Gadomska.

Materiał oryginalny: Łódź - miastem bezpiecznych eventów. Co władze miasta robią, by uratować branżę? - Dziennik Łódzki

Dodaj ogłoszenie