MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódź. Komunalni lokatorzy przekazani razem z kamienicą. Prywatna właścicielka kamienicy przy Legionów 26 zmusza lokatorów do wyprowadzki!

(KZ)
Najemcy komunalni kamienicy przy ul. Legionów 26, od czasu, gdy budynek przejęła prywatna właścicielka z Krakowa są zmuszani do wyprowadzki. CZYTAJ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH!
Najemcy komunalni kamienicy przy ul. Legionów 26, od czasu, gdy budynek przejęła prywatna właścicielka z Krakowa są zmuszani do wyprowadzki. CZYTAJ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH! (KZ)
Najemcy komunalni kamienicy przy ul. Legionów 26, od czasu, gdy budynek przejęła prywatna właścicielka z Krakowa są zmuszani do wyprowadzki.

Najemcy komunalni kamienicy przy ul. Legionów 26, od czasu, gdy budynek przejęła prywatna właścicielka z Krakowa są zmuszani do wyprowadzki.

Kamienica do połowy zeszłego roku była częściowo prywatna, a częściowo własnością miejską. Urząd Miasta zarządzał nieruchomością, a najemcy mieli umowy "komunalne". Łódź przekazała swoje udziały, razem z lokatorami, prywatnej współwłaścicielce z Krakowa, która szybko zaczęła wprowadzać własne porządki.

- Na wniosek dwójki prywatnych współwłaścicieli sąd w październiku 2021 r. prawomocnym wyrokiem zniósł współwłasność i przekazał wszystkie udziały w kamienicy wyłącznie jednej, prywatnej współwłaścicielce. A więc nie było w tym żadnego działania, ani żadnej inspiracji miasta. Decyzje zapadły przed sądem. I nie na wniosek miasta - napisał w nadesłanym do redakcji oświadczeniu Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Łodzi.

Pani Wiktoria mieszkająca na ostatnim piętrze oficyny od 2013 r., już jesienią dostała wypowiedzenie najmu. Podstawą, według właścicielki, było zadłużenie z 2020 roku.

Chodziło o 3 tys. złotych, które już dawno spłaciłam. Jednak właścicielka kazała mi wyprowadzić się z mieszkania, a do tego czasu płacić czynsz 30 zł za metr kwadratowy – opowiada lokatorka.

Nagrała też prowadzoną na schodach rozmowę przedstawicieli właścicielki mówiących, że w budynku wyłączą wodę i prąd. Może to stać się już wkrótce, bo mieszkania wokół lokalu pani Wiktorii są puste, a w jednym okna otwarte na szeroko i rury z wodą mogą popękać. Kobieta podpatrzyła też przez dziurkę od klucza, że na strychu, nad jej mieszkaniem, gdzie działali pracownicy właścicielki, zrobiono dziurę w dachu. Obawia się zalania mieszkania. W minioną sobotę zgłosiła policji, że jest nękana i przymuszana do wyprowadzki.

Skargę policji złożył również pan Krzysztof mieszkający w kamienicy od 1961 roku, któremu pracownicy właścicielki wyłamali podwójne, solidne drzwi do mieszkania.

Skradziono mi znajdujące się w mieszkaniu elektronarzędzia warte ponad 8 tys. złotych. Właścicielka powiedziała, że jak założę znowu drzwi, to je ponownie wyłamie, a potem założyła swoje. Nie mam wstępu do mieszkania, chociaż jestem w nim zameldowany – opowiada.

Drzwi zostały wyłamane, a rzeczy z lokalu wyrzucone, także u kobiety, która chwilowo wyjechała do pracy w Wielkiej Brytanii. Kolejny lokator, pan Jerzy, również dostał podwyżkę czynszu do 30 zł za metr kwadratowy i usłyszał, że ma się wyprowadzić. Tylko dwóch lokatorów dogadało się z właścicielką i ma dostać inne mieszkania.

Właścicielka kamienicy odmówiła jakiegokolwiek skomentowania skarg lokatorów. Mieszkańcy zaś są oburzeni, że miasto nie interesuje się ich dalszym losem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński