MKTG SR - pasek na kartach artykułów

List do pobitego ks. Aleksandra Ziejewskiego ze Szczecina. Od jednego z najważniejszych duchownych

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Arcybiskup Stanisław Gądecki napisał list do ks. Aleksandra Ziejewskiego, pobitego kapłana ze Szczecinie. - Moje najwyższe zaniepokojenie budzą coraz częstsze akty nienawiści wobec ludzi wierzących, w tym wobec kapłanów oraz akty profanacji obiektów sakralnych, miejsc i przedmiotów kultu, tak ważnych dla katolików w Polsce – napisał przewodniczący Episkopatu Polski.

List zamieszono na oficjalnej stronie Konferencji Episkopatu Polski.

"Czcigodny Księże Prałacie Dziekanie,

Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o fizycznej napaści na osobę Księdza Prałata, do której doszło w minioną niedzielę w kościele św. Jana Chrzciciela w Szczecinie.
Przesyłam wyrazy solidarności i duchowego wsparcia oraz zapewnienia o mojej modlitwie również dla współpracowników Księdza Dziekana, którzy ucierpieli w ataku.
Moje najwyższe zaniepokojenie budzą coraz częstsze akty nienawiści wobec ludzi wierzących, w tym wobec kapłanów oraz akty profanacji obiektów sakralnych, miejsc i przedmiotów kultu, tak ważnych dla katolików w Polsce.
Ze smutkiem dostrzegam eskalację wrogich zachowań wobec ludzi wierzących, w tym stosowanie przemocy symbolicznej i fizycznej. Choć w społeczeństwie pluralistycznym różnice światopoglądowe są oczywistością, nigdy nie mogą być usprawiedliwieniem dla tego typu nieludzkich czynów.
Sprawców wzywam do opamiętania, a wszystkich ludzi dobrej woli proszę o modlitwę w intencji Kościoła oraz w intencji tych, którzy dopuszczają się podobnych aktów nienawiści.
Księdzu Prałatowi serdecznie dziękuję za gorliwą i pełną ofiary posługę, życząc szybkiego powrotu do pełni sił.
Z wyrazami szacunku, przesyłam pasterskie błogosławieństwo,

Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, 29 lipca 2019 r."

ZOBACZ TEŻ:

Szokujący atak w kościelnej zakrystii. Bandyci pobili księdz...

Do bulwersującego zdarzenia doszło przed niedzielną mszą świętą w zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, przy ul. Bogurodzicy.

Jeden z napastników pobił proboszcza i pracownika parafii. Poturbowana i wyzwana została też posługująca na parafii starsza pani.

Sprawcy zażądali wydania ornatów, bo twierdzili, że chcą odprawić mszę. Gdy ich nie dostali, zaczęli bić. Potem odeszli.

Policjanci zatrzymali podejrzewanych jeszcze tego samego dnia.

We wtorek ok. godz. 14-14.30 prokuratura w Szczecinie ma przesłuchać sprawców pobicia. Rano przesłuchała księdza Ziejewskiego i pobitego pracownika parafii pw. św. Jana Chrzciciela.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński