psz
Robert Lewandowski zdobył pierwszego gola w nowym sezonie
Robert Lewandowski zdobył pierwszego gola w nowym sezonie East News
Liga niemiecka. Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością TSG 1899 Hoffenheim (3:1) w meczu otwierającym nowy sezon Bundesligi. Bramkę przybliżającą mistrzów Niemiec do zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski.

Bayern objął prowadzenie w 23. minucie, po tym jak Thomas Mueller strzałem z główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bramkarza Hoffenheim.

Kilkanaście minut po zmianie stron goście niespodziewanie wyrównali. Adam Szalai ograł Jerome'a Boatenga i nie dał szans Manuelowi Neuerowi.

Mistrzowie Niemiec przeważali i w końcu w 79. minucie doczekali się znakomitej sytuacji. Franck Ribery został przewrócony w szesnastce i sędział podyktował rzut karny.

Do jedenastki podszedł Robert Lewandowski i... jego strzał obronił Oliver Baumann. Do odbitej piłki najszybciej ruszył Arjen Robben i wpakował ją do siatki. Na szczęście dla Polaka sędzia dopatrzył się zbyt szybkiego wbiegnięcia Holendra w pole karne i po analizie VAR nakazał powtórkę. A w niej "Lewy" już się nie pomylił.

W ostatniej minucie na swoją bramkę doczekał się też Robben, który wykorzystał podanie od Muellera i przypieczętował zwycięstwo nad Wieśniakami.

Wynik otworzył Thomas Mueller (1:0):

Po przerwie wyrównał Adam Szalai (1:1):

A tak z rzutu karnego trafił Robert Lewandowski (2:1):

Bayern Monachium - TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (1:0)

Bramki:
1:0 - Thomas Mueller 23'
1:1 - Adam Szalai 57'
2:1 - Robert Lewandowski (k.) 82'
3:1 - Arjen Robben 90'

Bayern: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Niklas Suele, Jerome Boateng, David Alaba - Javi Martinez (67' Leon Goretzka) - Kingsley Coman (45' Arjen Robben), Thomas Mueller, Thiago Alcantara, Franck Ribery (84' James Rodriguez) - Robert Lewandowski

Hoffenheim: Oliver Baumann - Ermin Bicakcić, Kevin Vogt (74' Havard Nordtveit), Kasim Adams (67' Kevin Akpoguma) - Pavel Kaderabek, Leonardo Bittencourt, Florian Grillitsch, Vincenzo Grifo (46' Steven Zuber), Nico Schulz - Joelinton, Adam Szalai

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Materiał oryginalny: Liga niemiecka. Premierowy gol Lewandowskiego w nowym sezonie. Polaka uratował... VAR [WIDEO] - Gol24