Liga niemiecka. Akcja trzech na jednego i... nie ma gola! [WIDEO]

DW
Tak, w tej sytuacji NIE BYŁO gola.
Liga niemiecka. Borussia Moenchengladbach pokonała Eintracht Frankfurt 3:1, ale dużo mówi się o tej niewykorzystanej sytuacji Jonasa Hofmana. W samej końcówce goście mieli doskonałą okazję, by podwyższyć prowadzenie, ale akcję trzech na jednego zawodnik Borussii chciał wykończyć zbyt egoistycznie. Zobaczcie sami.

Już na samym początku gry Borussia Moenchengladbach prowadziła we Frankfurcie 2:0. Szybko strzelone gole Alassane Plei oraz Marcusa Thurama ustawiły gościom spotkanie. Po przerwie drużyna z Moenchengladbach podwyższyła prowadzenie i miała już w garści trzy punkty. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w 81. minucie.

To, co wydarzyło się pod koniec samego spotkania, wykracza poza ramy zwykłej wyobraźni. Goście wyszli ze znakomitą kontrą, zawodnik Borussii wyszedł do prostopadłej piłki i od razu odegrał do partnera na lewej stronie. Tym samym, dopadający do piłki Jonas Hofmann miał przed sobą tylko pustą bramkę i dwóch kolegów, do których mógł dograć futbolówkę. Zbyt długo jednak zastanawiał się nad strzałem i zanim to zrobił, obrońca Martin Hinteregger wbiegł między słupki i wyczuł intencje rywala.

Nie ma nudy w ekstraklasie. Tylko podczas przerwy (marzec-maj) związanej z epidemią koronawirusa, w dwóch klubach doszło do zmiany trenera, w jednym do zmiany prezesa, a w kolejnym do zmiany właściciela pakietu większościowego. Zobaczcie też kto przedłużył kontrakt, a kto rozwiązał.

Ruchy w ekstraklasie podczas przerwy: dwaj nowi trenerzy, pr...