Piotr Szymański
Manchester City - Paris Saint-Germain 2:1
Manchester City - Paris Saint-Germain 2:1 East News
Liga Mistrzów. Hit 5. serii spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów dla Manchesteru City! Piłkarze Pepa Guardioli zrewanżowali się Paris Saint-Germain za porażkę w pierwszym meczu. Po środowych meczach oba zespoły wywalczyły awans, a dzięki kompletowi punktów Obywatele są pewni 1. miejsca w grupie A.

Manchester City zrewanżował się PSG

Bohaterem The Citizens został Gabriel Jesus, świetnie sprawdzający się w roli dżokera w meczach Ligi Mistrzów. Po pierwszej, bezbramkowej połowie miało się wrażenie, że klasyczny środkowy napastnik był brakującym ogniwem w wyjściowym składzie mistrzów Anglii. 24-latek wszedł na murawę krótko po zmianie stron. Najpierw zanotował dość przypadkową asystę, a na kwadrans przed końcem strzelił gola i zapewnił ekipie Pepa Guardioli zwycięstwo w grupie, na jedną kolejkę przed końcem.

W drugim meczu tej grupy RB Lipsk rozbiło na wyjeździe Club Brugge (5:0) i dzięki temu zarówno Manchester City, jak i PSG są już pewne awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Manchester City - Paris Saint-Germain 2:1 (0:0)

Jak padły bramki?

• 0:1 (50. minuta) - Koronkowa wymiana podań z udziałem największych gwiazd PSG. W roli głównej wystąpił Lionel Messi, który wymienił piłkę z kolegą i dograł na prawą stronę pola karnego. Po rykoszecie futbolówka trafiła pod nogi Kyliana Mbappe, a ten dobrze wiedział, co z nią zrobić.
  • 1:1 (63. minuta) - Długa piłka na prawą stronę pola karnego do Kyle'a Walkera. Piłka zagrana na środek przeszła między nogami wprowadzonego kilka minut wcześniej Gabriela Jesusa i trafiła do Raheema Sterlinga. Reprezentant Anglii z najbliższej odległości zamknął akcję.
  • 2:1 (76. minuta) - Świetna akcja gospodarzy. Zaczęło się od precyzyjnego przerzutu Riyada Mahreza w pole karne. Bernardo Silva wypatrzył na 5. metrze Gabriela Jesusa, który tym razem umieścił piłkę w bramce.