Jacek Kmiecik
EPA/PAP
Pomocnik reprezentacji Polski Piotr Zieliński zdobył dwie bramki w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Napoli - Liverpool 4:1.

Już na samym początku meczu pomocnik Liverpoolu James Milner zagrał ręką w polu karnym, po czym sędzia przyznał „jedenastkę”, który wykorzystał Zaliński. Później rzut karny został ponownie przyznany dla gospodarzy, który napastnik nigeryjski napastnik Victor Osimen zmarnował.

W 31. minucie pomocnik Andre Zambo Anguissa podwyższył przewagę neapolitańczyków. Pod koniec pierwszej połowy jeszcze jednego gola dla podopiecznych Luciano Spallettiego wdołożył syn trenera Diego Simeone - Giovanni. Asystę zaliczył gruziński pomocnik Chwicza Kwaracchelia.

Na początku drugiej połowy spotkania Zieliński strzelił czwartego gola dla Napoli, ale dwie minuty później honorowe trafienie zaliczył napastnik Liverpoolu Luis Diaz.