Lider pokonany!

ha, dc, 14 kwietnia 2005 r.
Piłkarze Floty Świnoujście po raz kolejny udowodnili, że w III lidze stać ich na każdy wynik. Wczoraj bez większych problemów pokonali zdecydowanego lidera tabeli.

FLOTA ŚWINOUJŚCIE - TKP TORUŃ 2:1 (1:0)

FLOTA: Michalski - Broniecki, Miązek, Pietruszka, Okrzeja, Mężydło(82 Podolski), Niewiada, Mikuła, Cebulski, M. Łapiński, Komar (66 Ciołek).

Już w 6. minucie Rafał Komar popisał się pięknym strzałem i gospodarze objęli prowadzenie. Goście ruszyli do ataku, więc na boisku trwała wymiana ciosów, gdyż gospodarze nie myśleli tylko o obronie korzystnego wyniku.

W 86 minucie w polu karnym gości sfaulowany został Marcin Łapiński. Sędzia podyktował rzut karny, pewnie zamieniony na gola przez Krzysztofa Mikułę. W 88 minucie Maciej Hanczewski skutecznie wykonał rzut wolny dla gości i w ostatnich fragmentach spotkania świnoujścianie musieli skupić się na pilnowaniu zwycięstwa.

- Lubię zawodników i trenerów TKP, ale dziwię się, że torunianie są tak wysoko w tabeli - powiedział po meczu prezes Floty, Tadeusz Leszczyński.

Wyniki i tabela

Wyniki: Pogoń II Szczecin - Kaszubia Kościerzyna 0:0, Flota Świnoujście - TKP Toruń 2:1, Obra Kościan - Odra Chojna 5:2, Amica II Wronki - Unia Janikowo 0:2, Warta Poznań - Lech II Poznań 1:0, Tur Turek - Kotwica Kołobrzeg 3:1, Mieszko Gniezno - Chemik Bydgoszcz 1:0, Lechia Gdańsk - Unia Tczew 5:0.