Lider jest z Wrocławia

stez, 3 kwietnia 2006 r.
Śląsk Wrocław pokonał Widzew Łódź 1:0 w meczu na szczycie 21. kolejki 2. ligi piłkarskiej. Bramkę zdobył w 8. minucie, po strzale głową, Piotr Celeban.

Dzięki wygranej podopieczni Ryszarda Tarasiewicza objęli prowadzenie w tabeli.
Po 19 rozegranych meczach Śląsk i Widzew mają po 34 punkty. Zdecydowanie lepszy bilans bramkowy ma zespół prowadzony przez Stefana Majewskiego.

Liderem są jednak wrocławianie, ponieważ zgodnie z regulaminem rozgrywek w przypadku równej liczby punktów o kolejności w tabeli decydują wyniki bezpośrednich meczów. Spotkanie we Wrocławiu rozpoczęło się z 25-minutowym opóźnieniem, spowodowanym wtargnięciem kibiców na murawę stadionu.

Wyniki:

ŁKS Łódź - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:1 (1:0), Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0), Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1:0 (1:0), Szczakowianka Jaworzno - Ruch Chorzów 0:0, Radomiak Radom - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (1:2), Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie - Jagiellonia Białystok 0:0, Heko Czermno - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0), Polonia Bytom - Górnik Polkowice 0:1 (0:0), Piast Gliwice - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0).