Lekkoatletyka: trzy złota, dwa srebra i dwa brązy w Toruniu

Oliwia Sarnecka wzorowo taktycznie rozwiązała bieg na 1500 m i na finiszu miała ogromną przewagę Marek Biczyk/pzla.pl
Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu dla lekkoatletów do lat 18 i do lat 20 za nami. Dorobek klubów z regionu szczecińskiego dobry, ale bywały lepsze sezony.

Okazalszy plon dostarczyli nam młodsi sportowcy, a największą radość zapewnili: Wiktor Jędrzejak i Cezary Wilk. Jędrzejak z Hermesu Gryfino był najlepszy w biegu na 1000 m 18-latków. To kolejny talent trenera Jana Podleśnego.

Złoto wywalczył też Cezary Wilk (LLKS Pomorze Stargard), który wygrał konkurencję trójskoku. W najlepszej próbie osiągnął 13,98 m, co jest jego nowym rekordem życiowym. Jego kolega klubowy Krzysztof Stelmasik zajął 5. miejsce w tej rywalizacji.

Brązowy medal wybiegał na 60 m przez płotki Dawid Swoboda (MKL Szczecin), a wychodziła Julia Wiczkowska (Hermes). 15:16,85 to nowa życiówka Julii na dystansie 3000 m.

W tyczce 4. była Ada Szczygieł (OSOT Szczecin), a 8. Zofia Gaborska (MKL). 5. miejsce w biegu na 300 m zajął Artur Udycz (AL Międzyzdroje). I jeszcze w pięcioboju 12. była Paulina Zdzięborska, a 13. Joanna Bujarowicz (obie Mokasyn Płoty).

Z trzech medali cieszyliśmy się w kategorii wiekowej do lat 20. Nie zawiodła Oliwia Sarnecka (MKL Szczecin). Podopieczna Wiesława Bindaszewskiego to duży talent i dominuje na krajowej arenie od 2 lat. Tym razem wygrała bieg na 1500 m. Cztery sekundy za nią na metę przybiegła Julita Maniecka (Hanza Goleniów), która wywalczyła srebro. 8. była Łucja Malak (MKL).

Po srebro sięgnęła też Edyta Bielska (Mokasyn) w pięcioboju. 3619 puntów to nowa życiówka.

W chodzie na 3000 m 4. była Marcelina Osińska (Hermes), w biegu na 3000 m Paweł Gadomski (Hermes) był 5., 7. miejsce w sprincie na 60 m zajął Anton Bachórski (MKL), a w tyczce 8. była Dominika Brykała, a 13. Natalia Burlikowska (obie OSOT).