Lekkoatletyka. Światowe dolary, polskie talary. Nasze panie najszybsze z Europejek!

Paweł Wiśniewski
Damian Czykier w biegu na dystansie 110 metrów przez płotki podczas lukratywnego mityngu lekkoatletycznego "Welklasse" w Zurychu PAP/EPA
Podczas finałowego mityngu lekkoatletycznego tegorocznej edycji Diamentowej Ligi - „Weltklasse” w Zurychu, Natalia Kaczmarek była piąta, a Anna Kiełbasińska szósta w biegu na dystansie 400 metrów. Siódma linię mety przekroczyła w biegu na 100 metrów przez płotki Pia Skrzyszowska. W obu konkurencjach, Polki były najszybsze z Europejek!

Na obiekcie „Letzigrund Stadion”, w biegu na 400 metrów, najlepszy tegoroczny wynik na świecie uzyskała reprezentantka Dominikany Marileidy Paulino - czas 48.99 to również rekord kraju i rekord życiowy wicemistrzyni olimpijskiej w tej konkurencji i sztafecie mieszanej 4x400 metrów.
Polki spisały się na miarę swoich możliwości - Natalia Kaczmarek zajęła piąte miejsce w czasie 50.74, a Anna Kiełbasińska - szóste - 50.93.

Pia Skrzyszowska - biegnąc na 100 metrów przez płotki na dziewiątym torze - została sklasyfikowana na siódmej pozycji, z czasem 12.72 (-0,3 m/sek.). Polka wyprzedziła m.in. byłą rekordzistkę świata (12.20), Amerykankę Kendrę Harrison...
I tym razem, bajeczną formę potwierdziła aktualna rekordzistka świata (12.12), Nigeryjka Tobi Amusan, która wynikiem 12.29 ustanowiła rekord mityngu (poprzedni należał do słynnej Amerykanki Gail Devers - 12.39 w 2000 roku).

Podobnie, jak Pia, siódme miejsce zajął w biegu na 110 metrów przez płotki Damian Czykier. Czas 13.65 jest słabszy aż o 0.4 sekundy od swojego rekordu Polski, który ustanowił w czerwcu tego roku w Suwałkach... W Zurychu wygrał Amerykanin Grant Holloway - 13.02 (-1,0 m/sek.).

Michał Rozmys uplasował się natomiast na dziesiątej pozycji z czasem 3:34.80, a wygrał - z najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie (3:29.02) - niesamowity Norweg Jakob Ingebrigtsen.