Lekkoatletyka. Michał Rozmys z drugim czasem w historii polskiej mili. Szybszy był tylko Marcin Lewandowski

Paweł Wiśniewski
Michał Rozmys to dzisiaj czołowy średniodystansowiec w Europie
Michał Rozmys to dzisiaj czołowy średniodystansowiec w Europie Paweł Relikowski
Podczas prestiżowego mityngu „Bislett Games” w Oslo, zaliczanego do lukratywnego cyklu Diamentowej Ligi, Polak Michał Rozmys uzyskał w biegu na dystansie mili czas 3:55.13. Z naszych zawodników, szybciej biegał Marcin Lewandowski, któremu - również z norweskiej stolicy, tyle że w ubiegłym roku - zmierzono 3:49.11.

Tegoroczną „1 Mile Men Dream Mile” w Oslo - rozgrywaną w typowej skandynawskiej, deszczowej pogodzie - wygrał niesamowity Jakob Ingebrigtsen - Norweg finiszował w rewelacyjnym czasie 3:46.46, zaledwie 0.14 sekundy gorszym od rekordu Europy Brytyjczyka Steve’a Crama (z 1985 roku). Ostatni raz stadionową milę szybciej pobiegł słynny Hicham El Guerrouj z Maroka, który w sezonie 2001 wygrał rzymski mityng „Golden Gala” w 3:44.95.

Michał Rozmys to zawodnik UKS Barnim Goleniów, trenujący na co dzień na planach trenera Jacka Kostrzeby. Poprzedni rekord życiowy wynosił 3:59.82. Rozmys to aktualny mistrz Polski na 1500 metrów i ósmy biegacz Igrzysk XXXII Olimpiady w Tokio w tej konkurencji (w gronie trzynastu startujących).