Lekkoatletyka: Cała tyczka nasza

(mc)
Przemysław Czerwiński zdobył brązowy medal.
W Spale odbyły się 57. halowe mistrzostwa Polski. Nasz region może się cieszyć z czterech medali.

Trzy z nich zostały wywalczone w skoku o tyczce. Piotr Lisek (Ośrodek Skoku o Tyczce Szczecin) pokonał poprzeczkę na wysokości 5,50 m i zdobył złoty medal, ustanawiając przy okazji życiowy rekord. Brązowy medal zdobył jego klubowy kolega - Przemysław Czerwiński (5,40 m).

Brąz ma na koncie także Marcin Grynkiewicz z Pomorza Stargard w biegu na 400 m. Złoto dołożyła tyczkarka OSoT Szczecin, Aleksandra Wiśnik (4 metry). Złote medale zdobyli także byli zawodnicy MKL Szczecin (żaden aktualny zawodnik klubu nie startował w Spale). Adrian Strzałkowski w skoku w dal, a Bartosz Nowicki w biegu na 800 m.