Legia Warszawa - Spójnia Stargard 92:77. Piąta z rzędu porażka

Karol Pytyś rzucił 19 punktów i miał osiem zbiórek.
Karol Pytyś rzucił 19 punktów i miał osiem zbiórek. Tadeusz Surma
Koszykarze stargardzkiej Spójni przegrali w Warszawie z Legią. Podopieczni trenera Wiktora Grudzińskiego pozwolili rywalom na zdobycie 92 punktów.

Już po pierwszej kwarcie dzisiejszego spotkania w stolicy uwidoczniła się przewaga gospodarzy. Legia wygrywała 23:12. Przewagę osiągnęła dzięki lepszej skuteczności z dystansu i dzięki temu, że zawodnicy Spójni mieli problemy w obronie. W drugiej kwarcie stargardzianie poprawili się w ofensywie, ale odrobili tylko trzy punkty. Legia dalej łatwo zdobywała pozycje rzutowe. Tak samo było w trzeciej kwarcie, po której gospodarze wygrywali różnicą czternastu punktów.

Po trzydziestu minutach wiele wskazywało na to, że Spójnia pozwoli rywalom na zdobycie w tym spotkaniu powyżej 100 punktów. Tak się nie stało, bo gracze Legii w pierwszych minutach czwartej kwarty zatrzymali się w ataku. Spójnia nie odrobiła jednak strat, bo sama też miała kłopoty ze zdobywaniem punktów. Warszawski zespół zwyciężył 92:77. Spójnia przegrała piąte kolejne spotkanie w I lidze koszykarzy.

Legia Warszawa - Spójnia Stargard 92:77 (23:12, 25:28, 28:22, 16:15)

Spójnia: Pacocha 25 (trzy razy za 3 pkt), Pytyś 19, Bigus 7, Bodych 7 (1), Pieloch 6 (1), Soczewski 4, Wróblewski 3 (1), Berdzik 2, Koziorowicz 2, Pabian 2, Jankowski.