Legia Warszawa - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie Oglądać?...

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie Oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Pierwszy z trzech kroków do mistrzostwa

PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. mistrzowska)

1 1 połowa

• Legia Warszawa była zdecydowanym faworytem w starciu z Pogonią Szczecin, ale straciła punkty! Po słabej pierwszej połowie w wykonaniu gospodarzy, druga była już zdecydowanie lepsza. W 55. minucie po akcji rezerwowych Legia doprowadziła do wyrównania - podawał Jarosław Niezgoda, a uderzał Dominik Nagy. Węgier był najjaśniejszą postacią "Wojskowych", u gości najlepszy był Zvonimir Kozulj, który w końcówce mógł po raz drugi zaskoczyć Radosława Cierzniaka. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, przez który Legia spada na drugie miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy, a Piast Gliwice jest liderem! Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Legia remisuje z Pogonią 1:1!

• Od bramki zacznie Bursztyn. Wygląda na to, że mecz skończy się remisem, a Piast Gliwice będzie najbliżej mistrzostwa Polski!

• Na spalonym złapany Sebastian Walukiewicz. Obrońca Pogoni wybił piłkę po gwizdku, więc zarobił jeszcze żółtą kartkę.

• Spore zamieszanie zapanowało w polu karnym Pogoni. Ostatecznie złapał piłkę Bursztyn.

• Blisko gola samobójczego! Bardzo niepewnie interweniował teraz Sebastian Walukiewicz, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym!

• Wieteska znakomicie zagrał na lewą stronę do Antolicia, ten dograł w pole karne do Niezgody, lecz napastnik Legii źle przyjął sobie piłkę.

• Aż pięć minut doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Szymański dobrze dośrodkował w pole karne, zdołał oddać strzał głową Mateusz Wieteska, ale był on zbyt lekki, aby zaskoczyć Bursztyna.

• Akcja Vesovicia prawą stroną przyniosła rzut rożny dla Legii.

• David Stec dobrze nabił Cafu. Pogoń w ostatnich minutach mądrze utrzymuje się przy piłce, coraz mniej czasu na decydującego gola ma Legia.

• Kozulj znów ładnie przymierzył sprzed pola karnego! Czujny był jednak Cierzniak i wybił piłkę na rzut rożny!

• Przewrócił się w polu karnym Kozulj. Faulu nie było, ale Pogoń będzie miała jeszcze rzut rożny.

• Pogoń na dłużej zagościła w polu karnym Legii. Brakowało jednak strzału na bramkę Cierzniaka.

• Po starciu ze Zvonimirem Kozuljem leży na boisku Sebastian Szymański. Kolejny gracz potrzebuje pomocy medycznej.

• Nieudany strzał Vesovicia z dystansu. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Carlitos trafił w mur. Będzie jeszcze korner dla Legii.

• Nagy faulowany przed polem karnym przez Podstawskiego. Będzie bardzo dobra okazja dla Legii z rzutu wolnego.

• Antolić nie najlepiej dośrodkował w pole karne. Spokojnie złapał piłkę Bursztyn.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Opuszcza boisko Luis Rocha, melduje się na nim Mateusz Wieteska.

• Dominik Nagy bliski drugiego gola! Węgier uderzył z powietrza, stojąc na linii pola karnego, ale trafił w środek bramki i instynktownie interweniował Bursztyn!

• Aż 26.233 kibiców zjawiło się dziś na Łazienkowskiej. Czy będą mogli świętować trzy punkty?

• Kamil Drygas drugim piłkarzem Pogoni, który opuszcza boisko na noszach. Wchodzi Radosław Majewski.

• Dominik Nagy zderzył się z Kamilem Drygasem. Kapitan Pogoni potrzebuje pomocy medycznej.

• Pogoń miała znakomitą okazję na kontrę - trzech zawodników gości wychodziło na dwóch obrońców Legii. Kompletnie zepsuli jednak rozegranie Benyamina i Kowalczyk.

• Vesović dośrodkował w pole karne do Carlitosa. Ten przewrócił się w polu karnym, ale czysto wybił piłkę na rzut rożny Drygas.

• Carlitos dobrze zagrał na prawą stronę do Vesovicia, ten świetnie przyjął sobie piłkę, lecz po dośrodkowaniu wybił futbolówkę Walukiewicz.

• Po zagraniu z lewej strony spore problemy z interwencją miał Cierzniak. Bramkarz Legii wypuścił piłkę z rąk, ale na szczęście dla niego nie było w pobliżu graczy Pogoni.

• Druga zmiana w zespole Pogoni. Schodzi Michał Żyro, za niego Soufian Benyamina.

• Strzał Antolicia sprzed pola karnego został zablokowany. Legia coraz mocniej naciska gości w drugiej połowie.

• Marko Vesović trafia do siatki, ale gol nie został uznany! Niezgoda dobrze zagrał na prawą stronę do Czarnogórca, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Bursztynem i ją wykorzystał, lecz znajdował się na wyraźnym spalonym!

• Mariusz Malec opuszcza boisko na noszach. Zastępuje go Jarosław Fojut.

• Mariusz Malec mocno ucierpiał w starciu z Luisem Rochą. Wygląda na to, że stoper Pogoni doznał naprawdę poważnej kontuzji kolana.

• Podstawski zagrał w pole karne do Drygasa, ten zgrał piłkę piętą do Żyry, lecz strzał ostatniego z graczy Pogoni w ostatniej chwili zablokował Vesović!

• Rezerwowi Legii dają gospodarzom gola! Cafu zagrał na prawą stronę do Jarosława Niezgody, ten podał do Dominika Nagy'a, a Węgier dobrze przyjął sobie piłkę, wpadł z nią w pole karne i precyzyjnym strzałem przy słupku wyrównał wynik meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! DOMINIK NAGY!

• Walukiewicz zażegnał groźną sytuację, zgrywając piłkę głową do Bursztyna.

• Carlitos bardzo dobrze zagrał do Jarosława Niezgody, napastnik Legii znalazł się w dobrej sytuacji, lecz obronił jego strzał Bursztyn!

• Atak pozycyjny Legii wciąż nie przynosi większego zagrożenia.

• Od początku drugiej połowy Legia stara się przejąć inicjatywę i utrzymuje się przy piłce na połowie Pogoni. Brakuje jednak celnych strzałów - ten w całym meczu był tylko jeden.

• Niezgoda już w pierwszych sekundach drugiej połowy stanął przed pierwszą okazją na gola. Uderzył jednak bardzo niecelnie.

• W przerwie mamy drugą zmianę w zespole Legii. Kontuzja Andre Martinsa okazała się poważniejsza, po długiej przerwie wraca do gry Jarosław Niezgoda.

• Znów gramy!

• Piłkarze Legii są już z powrotem na murawie. Zaraz druga część spotkania.

• Aleksandar Vuković ma o czym myśleć po pierwszej połowie starcia z Pogonią. Goście zaczęli ten mecz znakomicie - już w czwartej minucie z rzutu wolnego trafił Zvonimir Kozulj. "Portowcy" mogli prowadzić nawet wyżej, bo dwie dobre sytuacje miał Michał Żyro, ale czujny był Radosław Cierzniak. Legia grała dużo gorzej - już w 33. minucie szkoleniowiec warszawian dokonał pierwszej zmiany, a pierwszy celny strzał gospodarze oddali dopiero w doliczonym czasie gry. Czy w drugiej połowie Legia obudzi się i znów zostanie liderem LOTTO Ekstraklasy? Wracamy już za 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Luis Rocha zagrał w pole karne do Carlitosa, ten oddał celny strzał, ale dobrze ustawiony był Jakub Bursztyn.

• Sebastian Szymański dobrze dośrodkował w pole karne, Jędrzejczyk zgrał piłkę głową, a źle interweniował Walukiewicz. Przez to futbolówka trafiła do Williama Remy'ego, który uderzył przewrotką. Piłka przeleciała nad poprzeczką!

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Dominik Nagy wychodził z kontrą, a faulował go Tomas Podstawski. Drugi gracz Pogoni z żółtą kartką w tym meczu.

• Podanie od Vesovicia otrzymał w polu karnym Dominik Nagy. Węgier zdecydował się na strzał z szesnastu metrów, ale było to uderzenie bardzo niecelne. Jednocześnie był to pierwszy strzał Legii w tym meczu, który nie został zablokowany.

• Na razie Andre Martins wraca jednak na boisko.

• Kontuzji doznał Andre Martins. Wygląda na to, że konieczna będzie kolejna zmiana.

• Świetną okazję na podwyższenie wyniku miał Michał Żyro! Gracz Pogoni po prostopadłym podaniu od jednego z kolegów znalazł się w sytuacji sam na sam z Cierzniakiem, ale uderzył wprost w bramkarza Legii!

• Podstawski faulowany w środku pola. Na razie zmiana w składzie nie przyniosła zmiany obrazu gry.

• William Remy uderzył ze sporej odległości. To kolejny zablokowany strzał.

• Już teraz pierwszej zmiany dokonuje Aleksandar Vuković! Trener Legii zdjął Iuriego Medeirosa. Wszedł Dominik Nagy.

• Sprzed pola karnego uderzał Cafu, ale został zablokowany. Bursztyn wciąż nie był zmuszony do interwencji na linii bramkowej.

• Kozulj świetnie zagrał na lewą stronę do Matyni, ten wycofał do Hostikki, który dobrze dośrodkował w pole karne na głowę Żyry, Strzał ostatniego z graczy Pogoni z problemami obronił Cierzniak!

• Legia wciąż czeka na pierwszą klarowną sytuację w tym meczu. Gospodarze przycisnęli przez kilka minut tuż po stracie bramki, lecz poza tym fragmentem to Pogoń kontroluje wydarzenia boiskowe.

• Medeiros nieźle zagrał w kierunku Andre Martinsa, ale tego drugiego powstrzymali Walukiewicz i Bursztyn.

• Nie opanował piłki na lewej stronie Hubert Matynia i ta wyszła na aut.

• Andre Martins dośrodkował z lewej strony, a obrońcy Pogoni nieco się pogubili. Ostatecznie wybił futbolówkę Sebastian Walukiewicz.

• Długa piłka Artura Jędrzejczyka w kierunku Carlitosa. Hiszpana uprzedził Bursztyn.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Kozulja w kierunku Hostikki. Obrońcy Legii pozwolili, aby piłka opuściła boisko.

• Zbyt mocne podanie Drygasa w kierunku Żyry. Od bramki zacznie Cierzniak.

• David Stec dobrze zatrzymał Szymańskiego w polu karnym. Będzie jeszcze korner dla gospodarzy.

• Sebastian Kowalczyk faulował wychodzącego z kontrą Sebastiana Szymańskiego. Gracz Pogoni z żółtą kartką.

• Próba dwójkowej akcji Michała Żyry i Sebastiana Kowalczyka na prawej stronie boiska. Brakło nieco dokładności.

• Stec zszedł z prawej strony do środka boiska i uderzył sprzed pola karnego. Spokojnie interweniował Cierzniak.

• Ładnie wszedł z piłką na połowę rywala Mariusz Malec. Przerzucił piłkę na prawą stronę, Pogoń miała futbolówkę w polu karnym, ale obrońcy Legii zdążyli z interwencją.

• Z prawej strony dośrodkowywał David Stec. Został przyblokowany i futbolówka ląduje w rękach Cierzniaka.

• Hubert Matynia dośrodkowywał w pole karne z lewej strony, lecz Kowalczyk faulował w ofensywie Luisa Rochę.

• Odpowiedź Pogoni. Strzelali Santeri Hostikka oraz Kamil Drygas - pierwszy został zablokowany, uderzenie drugiego obronił Cierzniak.

• Legia gra obecnie bardzo wysokim pressingiem. Pogoń nie może wyjść z piłką z własnej połowy.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo źle zachował się Jakub Bursztyn. Golkiper Pogoni wyszedł do piłki, ale jej nie trącił, a na dodatek wpadł na jednego z kolegów z zespołu. Pozostało to jednak bez konsekwencji.

• Legia stara się szybko odpowiedzieć. Dośrodkowanie z prawej strony boiska na rzut rożny wybił Kowalczyk.

• Idealny początek Pogoni! Zvonimir Kozulj w grupie mistrzowskiej gra znakomicie i już po raz piąty w ostatnich pięciu meczach trafia do siatki! Bośniak w drugim spotkaniu z rzędu 0recyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego, posyłając piłkę obok muru i zaskakując Radosława Cierzniaka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ZVONIMIR KOZULJ!

• Tomas Podstawski faulowany przez Sebastiana Szymańskiego. Na samym początku dużo konkretniejsza jest Pogoń.

• William Remy wybił piłkę pod nogi Sebastiana Kowalczyka. Ten nie zdołał dograć do Kamila Drygasa.

• Od środka rozpoczęła Legia. Warszawianie grają na biało, Pogoń w granatowych strojach.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Paweł Gil. Gracze obu drużyn już na murawie, zaraz zaczynamy!

• W tym sezonie Pogoń wygrała u siebie z Legią 2:1. W 30. kolejce "Portowcy" prowadzili w Warszawie po golu Adama Buksy, lecz ostatecznie przegrali 1:3. Łazienkowska to zresztą wyjątkowo trudny teren dla szczecinian - przegrali tu jedenaście ostatnich meczów ligowych, ostatni punkt zdobywając w 2002 roku.

• Pogoń w grupie mistrzowskiej zanotowała zwycięstwo, remis i dwie porażki. Ekipa Kosty Runjaica zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli, a szanse na europejskie puchary ma już w zasadzie tylko teoretyczne. W Szczecinie bardziej myślą już chyba o kolejnych rozgrywkach, niż o końcówce obecnego sezonu.

• Dla Legii każdy z ostatnich trzech meczów jest niezwykle ważny w grze o mistrzostwo Polski. Po bardzo emocjonującej końcówce Piast Gliwice pokonał dzisiaj 2:1 Jagiellonię Białystok, dzięki czemu drużyna Waldemara Fornalika jest obecnie liderem LOTTO Ekstraklasy. Jeśli "Wojskowi" pokonają Pogoń znów będą liderami. Z trzech ostatnich spotkań przegrali dwa, lecz dzisiaj są zdecydowanymi faworytami.

• Rezerwowi Pogoni: Łukasz Załuska, Jarosław Fojut, Jakub Bartkowski, Jin Izumisawa, Iker Guarrotxena, Radosław Majewski, Soufian Benyamina

• Rezerwowi Legii: Radosław Majecki, Jarosław Niezgoda, Mateusz Wieteska, Paweł Stolarski, Miroslav Radović, Sandro Kulenović, Dominik Nagy

• Oto podstawowy skład Pogoni:

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka Legii:

• Walka o mistrzostwo Polski trwa! Jak Legia odpowie na zwycięstwo Piasta Gliwice? Warszawianie na własnym boisku zmierzą się z Pogonią Szczecin. Początek tego spotkania już o godzinie 15:30. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

Bartłomiej Modzelewski

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

©Fot. Bartek Syta

Legia Warszawa - Piast Gliwice ONLINE. Do końca sezonu Lotto Ekstraklasy został już tylko tydzień. Przez te 7 dni trzy drużyny, które walczą o mistrzostwo muszą zagrać po trzy mecze, które wyłonią nam wielkie zwycięzcę. Na najlepszej drodze do obrony tytułu jest Legia Warszawa, której zawodnicy mają wszystko w swoich rękach. Relacja LIVE na GOL24!

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin ONLINE

Legia Warszawa jest mistrzem świata w komplikowaniu sobie sytuacji. Zawsze gdy wydaje się, że mają już autostradę do zdobycia kolejnego tytułu to lubią przegrać jakiś mecz i dodać trochę dramaturgii ligowym pojedynkom.
    W tym sezonie nie jest inaczej i porażka z Piastem Gliwice mocno przeszkodziła w łatwej i przyjemnej obronie tytułu. Teraz na potknięcia nie ma już miejsca. Wojskowi jako jedyni z trójki walczącej o mistrza mają wszystko zależne tylko i wyłącznie od siebie. Wygrają wszystko = obronią tytuł. Nie jest to oczywiście niemożliwe, ale też nie będzie proste, gdyż ich rywale mocno walczyć będą o miejsce w Europejskich Pucharach.

Legia - Pogoń TRANSMISJA. W Warszawie postawiono na stabilność

W ostatecznych pojedynkach zawodnikom mistrza Polski ma pomóc fakt, że mają już wybranego trenera na przyszły sezon. To ma uspokoić sytuację i wprowadzić stabilizację w szeregi Wojskowych. Będzie nim oczywiście Aleksandar Vuković, który po kolejnej przygodzie jako trener tymczasowy, w końcu dostanie okazję do samodzielnego poprowadzenia i przygotowania drużyny. Będzie to podobny zabieg co w przypadku Daena Klafuricia sprzed roku, jednak wydaje się, że Serb jest dużo bardziej odpowiednią osobą do tej roli, przede wszystkim ze względu na swoją więź z klubem z Łazienkowskiej. Teraz przed nowym-starym szkoleniowcem Legii stoi piekielnie trudne zadanie, którym będzie przygotowanie drużyny w aspekcie psychicznym. Legioniści wydają się być w dobrej formie, tylko że stres związany z nadchodzącymi meczami może ich trochę sparaliżować.

- Aspekt mentalny w tym momencie jest niezwykle ważny, bo to nie pora na podniesienie poziomu przygotowania fizycznego. Nie mamy problemu ani z aspektem mentalnym, ani z przygotowaniem fizycznym. Drużyna udowodniła to w przeszłości, radziła sobie dobrze w trudnych, newralgicznych momentach. Mimo ostatniej porażki, obraz nie jest taki zły i mamy prawo patrzeć z optymizmem na mecz z Pogonią, ale też na cały najbliższy tydzień. - skomentował Aleksandar Vuković.

Legia - Pogoń NA ŻYWO. Szczecinianie skazywani na porażkę

Na pierwszy ogień Legionistom będzie próbować przeszkodzić Pogoń Szczecin. Ekipa Kosty Runjaicia w rundzie zasadniczej gra słabiutko. W grupie mistrzowskiej wygrali tylko raz - z Zagłębiem Lubin na samym początku finałowych rozgrywek. Później wyglądało to zdecydowanie gorzej, a w meczach z Jagiellonią i Lechia stracili nawet łącznie osiem bramek. Teraz jako ostatnia drużyna w tabeli grupy mistrzowskiej może dzisiaj stracić szansę na awans do Europejskich Pucharów. Już teraz do czwartego miejsca tracą 4 punkty, więc przy swojej porażce i wygranej Jagiellonii sen o grze w Europie zostanie brutalnie zakończony.

Oba zespoły nie mają raczej większych problemów z zawodnikami pauzującymi. Sytuacja lepiej wygląda w Legii. Pod znakiem zapytania stoi tylko i wyłącznie występ Jarosława Niezgody, który powoli wraca do treningów z pełnym obciążeniem. Kosta Runjaić nie będzie mógł skorzystać m.in z Adama Buksy, Ricardo Nunesa i najprawdopodobniej z wracającego po ciężkiej kontuzji Adama Frączczaka.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin ONLINE. Przewidywane składy:

Legia: Cierzniak – Vesović, Remy, Jędrzejczyk, Rocha – Antolić, Martins - Kucharczyk, Medeiros, Szymański – Carlitos

Pogoń: Bursztyn – Bartkowski, Podstawski, Malec – Stec, Drygas, Kozulj, Matynia – Kowalczyk, Majewski - Żyro

Legia - Pogoń GDZIE OGLĄDĄĆ?

Transmisje ze spotkania Legia Warszawa - Piast Gliwice odbędzie w Canal+ Sport. Tradycyjnie relacje LIVE z tego meczu będzie można śledzić na GOL24.pl!

15:30 Legia Warszawa - Pogoń Szczecin TRANSMISJA Canal+ Sport