Lech przegrał i odpadł

sw, 27 sierpnia 2004 r.
Napastnik Legii Marek Saganowski w akcji.
Napastnik Legii Marek Saganowski w akcji. Fotorzepa
Spośród trzech naszych zespołów Legia i Amika awansowały do kolejnej rundy kwalifikacji Pucharu UEFA. Z tymi rozgrywkami pożegnał się Lech Poznań.

Legioniści pewnie pokonali FC Tbilisi 6:0. W czasie pierwszej połowy, podobnie jak w niedzielnym meczu ligowym z Zagłębiem Lubin, warszawiaków nie dopingowali kibice, protestujący w ten sposób przeciwko przedsezonowym podwyżkom biletów. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy.

W piątej minucie w polu karnym rywali faulowany był Marek Saganowski i sędzia podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Piotr Włodarczyk.

- To mój pierwszy awans jako trenera do kolejnej rundy Pucharu UEFA - powiedział po meczu Dariusz Kubicki, szkoleniowiec Legii. - Poprzednim razem nie udało się wyeliminować rywala. Jestem zadowolony ze skuteczności i dobrego tempa. W końcówce dałem szansę kilku nowym zawodnikom i myślę, że zaprezentowali się nieźle. Goście przyjechali tu szukać okazji w kontratakach, ale zawodziła u nich gra obronna.

Lech za burtą

Awansu do pierwszej rundy pucharu UEFA nie wywalczył poznański Lech. Zawodnicy "kolejorza" po spotkaniu stojącym na słabym poziomie ulegli czeczeńskiemu Terekowi Grozny 0:1.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 81. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony, między dwoma obrońcami Lecha znalazł się Fedkov, który strzałem głową pokonał Waldemara Piątka. Pierwszy mecz Terek także wygrał 1:0 i awansował.

Mielcarz obronił "jedenastkę"

W regulaminowym czasie gry zespół z Wronek przegrał na wyjeździe z Honvedem Budapeszt 0:1. Ponieważ pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Amiki 1:0 sędzia zarządził dogrywkę, która jednak nie przyniosła rozstrzygnięcia.

O awansie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali goście z Wronek. W zespole Honvedu w piatej serii pomylił się najlepszy zawodnik tej drużyny Miroslav Drobnjak, którego jedenastkę obronił Maciej Mielcarz.

Legia Warszawa - FC Tbilisi 6:0 (3:0)
Bramki: Włodarczyk 3 (6 z karnego, 45 i 53), Magiera (24), Saganowski (82), Sokołowski I (86).
Pierwszy mecz - 1:0 dla Legii.