Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Wygrana z Villarrealem sprawiła, że Lech nie musiał "oglądać się" na wynik meczu Hapoel - Austria Wiedeń. Kolejorz w spektakularny sposób awansował do fazy play-off Ligi Konferencji! Jednym z bohaterów meczu został Kristoffer Velde, który strzelił bramkę oraz zaliczył asystę. Na Norwega spadało ostatnio dużo krytyki. Świetny występ zaliczył także Michał Skóraś, który zdobył dwa gole.

Lech Poznań - Villarreal 3:0 (1:0)

Lech Poznań awansował do fazy play-off po bardzo dobrym meczu z Villarrealem. Wygrana zapewniła Kolejorzowi 2. miejsce w grupie C. Na wiosnę ekipa Johna van den Broma zagra z zespołem, który zajął 3. miejsce w grupie Ligi Europy. Losowanie już 7 listopada.

Początek dzisiejszego meczu należał do hiszpańskiego klubu. Już w 3. minucie miało miejsce groźne dośrodkowanie na dalszy słupek. Zgranie do środka do Nicolasa Jacksona, ale napastnik uderzył obok bramki.

W 13. minucie Nicolas Jackson przyjął piłkę między stoperami Lecha. Uderzył z pola karnego, ale Filip Bednarek był czujny i złapał piłkę!

Kilka minut później mieliśmy kolejny atak gości. Jose Luis Morales dostał piłkę w polu karnym. Uderzył nad poprzeczką!

Najlepsza akcja Villarrealu miała miejsce w 26. minucie. Francis Coquelin przyjął piłkę i zagrał do Nicolasa Jacksona. Ten odegrał i Francuz uderzył płasko minimalnie obok dalszego słupka!

Minutę później popisowa kontra mistrza Polski! Dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek do Filipa Marchwińskiego, który głową chciał uderzyć "tam, skąd przyszła futbolówka". Piłkę na linii bramkowej chciał opanować Jorge Cuenca, ale ta mu odskoczyła, z czego skorzystał Kristoffer Velde - mocnym uderzeniem z woleja w środek bramki wpisał się na listę strzelców!

Do szatni Lech schodził z jednobramkową zaliczką.

Tuż po przerwie mieliśmy już 2:0 dla Kolejorza! Piłkarze Johna van den Broma pograli środkiem, potem przenieśli ciężar gry na prawą stronę. Mikael Ishak zagrał prostopadle w pole karne do Kristoffera Velde, który podał płasko w okolice lewego narożnika pola bramkowego do Michała Skórasia. Ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wpisał się na listę strzelców!

Villarreal resztę meczu "bił głową w mur". Żadna z okazji, którą stworzyli sobie goście nie była na tyle składna, żeby zagrozić gospodarzom.

Niecały kwadrans przed końcem Lech podwyższył prowadzenie. Prawą stroną urwał się Mikael Ishak, który "zabrał się" w pole karne, po czym podał na dalszy słupek do Michała Skórasia. Skrzydłowy tym razem uderzył płasko. 3:0!