Łatwe zwycięstwo Chemika nad KSZO. Sportowa złość policzanek

Sebastian Szczytkowski
Chemik odkuł się za ostatnią porażkę w Lidze Mistrzyń.
Chemik odkuł się za ostatnią porażkę w Lidze Mistrzyń. Andrzej Szkocki
Siatkarki Chemika Police pokonały gładko 3:0 outsidera Orlen Ligi - KSZO Ostrowiec Św. i poprawiły sobie humory po porażce w Stambule.

Drużynę z Ostrowca Świętokrzyskiego tworzą młode siatkarki, wśród których są debiutantki w Orlen Lidze. Na dodatek Chemik zagrał z KSZO podrażniony pierwszą porażką w sezonie. Policzanki przegrały w Lidze Mistrzyń z Eczacibasi Stambuł. Po powrocie do kraju przekuły siatkarską złość w zdecydowane zwycięstwo 3:0.

Chemik nie pozwolił rywalkom w żadnym secie na przekroczenie bariery 15 punktów. Był lepszy w każdym elemencie rzemiosła od KSZO. Pierwsza i druga partia trwały nieco ponad 20 minut. Policzanki jeszcze podkręciły tempo i w trzecim secie zdemolowały gospodynie 25:11.

Giuseppe Cuccarini dał pograć siatkarkom, które w Stambule spędziły czas w kwadracie rezerwowych. Zmienniczki tradycyjnie poradziły sobie tak dobrze, że trener nie musiał sięgać po gwiazdy swojego zespołu.

Policzanki są liderkami Orlen Ligi z kompletem punktów na koncie.

KSZO Ostrowiec Św. - Chemik Police 0:3 (14:25, 15:25, 11:25)

Chemik: Gajgał-Anioł, Pena, Kowalińska, Mróz, Wołosz, Jagieło, Maj-Erwardt (l.)