Lanie na przywitanie. Pogoń 04 Szczecin pokonana w Chojnicach

(sz)
Andrzej Szkocki
Pogoń 04 Szczecin rozpoczęła rywalizację w grupie spadkowej Futsal Ekstraklasy porażką 2:6 z Red Devils Chojnice.

Mecz z Red Devils Chojnice był dwa razy przełomowy dla Pogoni 04 w sezonie zasadniczym. W rundzie jesiennej zwycięstwo z przeciwnikiem z Pomorza było jedynym Portowców. W rundzie wiosennej powodów do radości w Szczecinie było więcej, a passa podopiecznych Ołeha Zozuli rozpoczęła się od sukcesu w Chojnicach.

Tym razem mecz wyglądał zupełnie inaczej. Red Devils zrewanżowali się w stu procentach za wcześniejsze niepowodzenia w meczach z Pogonią. Czego się nie dotykali, zamieniali w gola. Szybko atakująca i zabójczo skuteczna drużyna wypracowała sobie w pierwszej połowie przewagę 5:0, a ostatecznie wygrała 6:2. Honor Portowców ratował autor dwóch goli Daniel Maćkiewicz.

Pogoń rozpoczęła od porażki rywalizację w grupie spadkowej. W dolnej połowie tabeli kończy drugi sezon z rzędu. W poprzednim udało się wywalczyć utrzymanie w dobrym stylu. W obecnym sytuacja jest trudniejsza. Portowcy zajmują lokatę barażową i trudno będzie ją zamienić na lepszą. Pozostały jeszcze cztery kolejki.

Red Devils Chojnice - Pogoń 04 Szczecin 6:2 (5:1)
Bramki: Burdiuch 2 (7, 11), Kąkol (9), Sobański (16), P. Laskowski (18), Kolesnik (32) - Maćkiewicz 2 (20, 39)
Pogoń: Szklarz, Wilczek – Kondiuch, Sapon, Czyszek, Jakubiak, Prawucki, Przygórzewski, Czepielewski, Gepert, Maćkiewicz

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0