Lanie dla Pogoni '04 Szczecin na początek roku

(sz)
Andrzej Szkocki
Pogoń '04 Szczecin przegrała 0:5 z Red Dragons Pniewy na początek rundy rewanżowej w Futsal Ekstraklasie.

Na inaugurację sezonu Pogoń '04 Szczecin przegrała z Red Dragons Pniewy 1:4. Wynik wyglądał źle, ale pod listą mankamentów można było dopisać coś optymistycznego. Po porażce 0:5 w rewanżu trudno o czymkolwiek pozytywnym powiedzieć. Ewentualnie o sytuacjach podbramkowych Oktawiana Soleckiego i Mateusza Jakubiaka, których wykorzystanie mogło zmienić historię spotkania.

Portowcy nie potrafili wyjść na prowadzenie, a gospodarze wymierzyli za to karę. Swoje szanse zaczęli wykorzystywać w 13. minucie. Dwa z pięciu goli zdobył kapitan Piotr Błaszyk. Jednego Dominik Solecki, który zimą przeniósł się do Pniew z Lex Kancelarii Słomniki, a w poprzednim sezonie grał w Pogoni. Ponadto Red Dragons nie wykorzystali rzutu karnego za faul Daniela Szklarza i przedłużonego rzutu karnego, gdy szczecinianie przekroczyli limit fauli.

Seria meczów bez zwycięstwa Pogoni została przedłużona do pięciu. Na jej przerwanie w tym tygodniu szansa będzie minimalna. Zero-czwórka podejmie mistrza i lidera Rekord Bielsko-Biała, a większość jej kluczowych futsalistów postanowiła się w tym meczu wykartkować. Jaki efekt da ten manewr - pokaże przyszłość.

Red Dragons Pniewy - Pogoń '04 Szczecin 5:0 (2:0)