MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lalki w areszcie

ste, 6 grudnia 2005 r.
990 lalek z wózkami nie trafi do dzieci jako prezenty mikołajkowe. Wczoraj zatrzymali je celnicy ze szczecińskiego portu.

Zabawki, a dokładniej lalki z wózkami i torbami, sprowadziła do Polski drogą morską jedna z sieci hipermarketów. Celnicy stwierdzili, że wyroby nie mają wymaganych oznaczeń w języku polskim. W związku z tym zostały zatrzymane, a o sprawie została powiadomiona Inspekcja Handlowa.

- Inspektorzy stwierdzili, że lalki nie spełniają wymogów bezpieczeństwa - informuje Janusz Wilczyński, rzecznik prasowy Izby Celnej w Szczecinie. - Zabawki nie posiadają bowiem instrukcji obsługi oraz ostrzeżenia, w języku polskim, że nie są przeznaczone dla dzieci poniżej lat 3. Dopiero po umieszczeniu na etykietach tych informacji będą mogły być dopuszczone do obrotu w Polsce.

Nie jest to jedyna sprawa dotycząca zabawek. Kilka dni temu celnicy zatrzymali 288 sztuk figurek batmanów. Przypłynęły one z Hong Kongu dla odbiorcy ze Szczecina. Zabawki zostały zatrzymane, ponieważ zachodzi podejrzenie naruszenia praw do znaku towarowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński