Łącznościowiec nie dał rady

k, 7 lutego 2005 r.
Piłkarki Łącznościowca nie były w stanie wygrać w Lublinie. Na zdjęciu Iwona Brzozowska. Marcin Bielecki
Osłabiona brakiem czołowych zawodniczek drużyna Łącznościowca Szczecin nie miała wiele do powiedzenia w wyjazdowym meczu z SPR Lublin.

SPR Lublin - Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin 33:23 (17:15)

Łącznościowiec: Szywierska - Andrzejewska 6, Zaniewska 6, Sawicka 4, Rogucka 4, Szott 1, Brzozowska 1, Piontke 1, Stefaniuk 0.
Najwięcej bramek: dla SPR - Włodek 11, Malczewska i Silantiewa po 7.

Raczej niewielu było takich, którzy liczyli na powtórzenie sukcesu z pierwszej rundy, kiedy to szczecinianki przed własną publicznością pokonały utytułowany zespół z Lublina. Łącznościowiec w meczu z "siódemką" SPR wystąpił w osłabionym składzie - bez swych najlepszych zawodniczek.

- O ile absencja Kamili Całużyńskiej była planowana (czołowa snajperka uległa poważnej kontuzji i będzie musiała poddać się operacji kolana - przyp. red.), to brak Naumienko bardzo mnie zaskoczył. Olena tuż przed wyjazdem do Lublina udała się do lekarza, który stwierdził, że powinna zostać w domu po przebytej ostatnio operacji kolana - powiedział trener Grzegorz Gościński.

Pierwsza połowa wskazywała, iż Łącznościowiec może powalczyć o dobry wynik. Dobra gra w ataku sprawiała, że mecz był wyrównany. W dobrej dyspozycji była Monika Andrzejewska i Dagmara Zaniewska. Gdyby szczecinianki poczynały sobie lepiej w obronie to miały szansę wygrać pierwszą połowę.

Po zmianie stron nasz team był równorzędnym rywalem dla lublinianek. Jednak od 49 minuty, po kilku nieudanych atakach i szybkich kontratakach SPR, gospodynie odskoczyły na 7 bramek. Później już tylko kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie.

Wyniki

KU AZS Politechnika Koszalin - Zgoda Ruda Śląska 26:22 (13:13) Pogoń 1922 Żory - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:27 (18:13) SPR Lublin - Łącznościowiec Szczecin 33:23 (17:15)
Zagłębie Lubin - EB Start Elbląg 21:21 (12:12)
Nata AZS AWFiS Gdańsk - Sośnica Gliwice 30:22 (17:14).