Łącznościowiec na tarczy

k, 8 maja 2006 r.
Dagmara Zaniewska (z piłką) była najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach Łącznościowca. Marcin Bielecki
Walczącą w grupie o utrzymanie się "siódemka" Łącznościowca uległa w Jeleniej Górze Vitaralowi Jelfa.

Vitaral Jelfa - Jelenia Góra - Łącznościowiec Szczecin 34:28 (20:12)

Łącznościowiec: Szywierska - Zaniewska 9, Całużyńska 7, Naumienko 5, Sawicka 4, Gryglicka 1, Kalwasińska 1, Brzozowska 1, Stanisławek 0, Filoda 0.

Najwięcej bramek dla Vitaralu: Augustyniak 13, Gęga 8.

Szczecinianki już wcześniej zagwarantowały sobie udział wśród najlepszych drużyn w kraju, tak więc spotkanie w Jeleniej Górze było dla niej meczem o prestiż - natomiast dla Vitaralu potyczką niemal o wszystko bowiem grozi mu degradacja.

Od początku walka była bardzo zacięta. W 6 minucie było 4:4. Później zarysowała się niewielka przewaga jeleniogórzanek, które prowadził 6:4 (12 min.) i 12:10 (20 min.). Ostatnie 10 minut należało już zdecydowanie do gospodyń, które wykorzystały osłabienie w zespole Łącznościowca (dwukrotnie na ławkę kar powędrowała Naumienko i raz Brzozowska).

Jak się okazało ta przewaga nie była już do odrobienia przez szczecinianki w drugiej połowie. Łącznościowiec gonił zaciekle - w 52 minucie było 31:27. Wynik mógł być jeszcze korzystniejszy ale szczecinianki nie wykorzystały dwóch rzutów karnych i sytuacji sam na sam z bramkarką Vitaralu.

Dzięki zwycięstwu zespół z Jeleniej Góry zwiększył szanse na pozostanie w lidze. W ostatniej kolejce zmierzy się na wyjeździe z EB Star Elbląg. Tylko zwycięstwo zagwarantuje jej sukces. Remis premiuje Vitaral (korzystniejszy blians bezpośrednich spotkań).

O miejsca 9-12

AZS AWF Katowice - EB Start Elbląg 26:36 (13:14)

Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Łącznościowiec-Poczta Polska Szczecin 34:28 (20:12)