OPRAC.: Jakub Niechciał/x-news
AP/Associated Press/East News
Kylian Mbappe doznał poważnej kontuzji podczas finału Pucharu Francji, w którym PSG wygrało 1:0 z AS Saint-Etienne. Faulujący go Loic Perrin został ukarany czerwoną kartką. Badania wykazały, że napastnik skręcił kostkę, uszkadzając zewnętrzne więzadło. Klub poinformował, że 21-latek będzie pauzował przez trzy tygodnie.

Mbappe nie zagra z Olympique Lyon w finale Pucharu Ligi Francuskiej. Reprezentanta Francji ominie również turniej Ligi Mistrzów, który odbędzie się w Lizbonie. 12 sierpnia Paris Saint Germain zmierzy się z Atalantą w ćwierćfinale Champions League.

Kylian Mbappe w sezonie 2019/20 zdobył 30 bramek w 34 meczach. Paryżanie będą mieli mniejsze szanse na wygranie Ligi Mistrzów bez swojego najlepszego strzelca.