Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Kurs na Północ”. Aktywiści z Północy nie poddali się i znowu wrócili z pomysłem

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Zbieranie pomysłów do nowej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zostało zakończone i dopiero po weryfikacji poznamy ostateczną listę, jednak wiadomo, że do gry ma wrócić projekt „Kurs na Północ”. Pomysł wzbudził w poprzedniej edycji sporo kontrowersji, a mimo to mieszkańcy docenili jego potencjał. W głosowaniu zajął drugie miejsce jednak nie został przeznaczony do realizacji.

- Zróbmy nowe wspaniałe lokalizacje na rodzinne spacery rowerowe wypady ze znajomymi czy kajakową wycieczkę po Odrze a może mecz siatkówki nad jeziorem. Miło nam poinformować Was, że “Kurs na Północ” jako największy projekt w historii Szczecina nabiera jeszcze większego rozpędu – poinformował w mediach społecznościowych Wojciech Kłodziński, lider projektu.

W tegorocznym projekcie znajdą się pomysły z ubiegłego roku, a więc utworzenie parku Tilebeinów, zagospodarowanie parku przy wieży Bismarcka, stworzenie stanicy wodnej na Skolwinie, czy udoskonalenie szlaku widokowego po północnych osiedlach Szczecina. Dodatkowo będą nowe pomysły. Wśród nich jest m.in. zagospodarowania Wodozbioru na Warszewie, spacerowa turystyka dla Alt Buchholz, powstanie rekreacyjnego Skweru Królewskiego – Krucza, czy zagospodarowanie polany przy Stawach Bliźniakach na Żelechowej.

ZOBACZ TEŻ:

W tym roku z firmowania pomysłu wycofał się jeden z jego twórców. Dlaczego?

- Po absurdalnych zarzutach politycznego charakteru mojego uczestnictwa w “Kursie na Północ” w tegorocznej edycji SBO postanowiłem wycofać się z projektu, żeby moja obecność nie wpływała negatywnie na jego postrzeganie i poparcie – poinformował Arkadiusz Lisiński, społecznik.

Co działo się z „Kursem na Północ” w edycji 2021?

Projekt został wykreślony z listy SBO po tym jak na portalu społecznościowym pojawiła się oferta zbierania podpisów pod tym projektem. Za jeden głos oferowano 3 złote. Głosy miały być oddane na projekt “Kurs na Północ”. Lider projektu tłumaczył, że nie zamierzał kupować głosów. Miało to być wynagrodzenie dla zespołu kampanii opowiadającej o wspomnianym projekcie. Sprawą zajmował się zespół opiniujący SBO, a także zespół odwoławczy. Ostatecznie podjęto decyzję, że projekt wraca na listę do głosowania. W głosowaniu pomysł zdobył 10 284 głosów i zajął drugie miejsce. Jednak nie został skierowany do realizacji. Pomysł został wyceniony aż na 4,312 mln zł, czyli praktycznie “zabierał” całą pulę pieniędzy na wykonanie zadań ogólnomiejskich.

Apel do radnych
W kwietniu tego roku aktywiści związani z projektem “Kurs na Północ” apelowali do radnych o wsparcie i nowelizację budżetu miasta.
- Apelujemy i prosimy państwa Radnych o wprowadzenie do najbliższej kwietniowej noweli budżetu miasta wybranych elementów projektu “Kurs na Północ”, których realizacja mogłaby zostać rozpoczęta jeszcze w tym roku - czytaliśmy w apelu.
Pod dokumentem podpisali się przedstawiciele m.in.: Rady Osiedla Stołczyn, Stowarzyszenia Nasze Golęcino, Rady Osiedla Golęcino-Gocław, Stowarzyszenia Stołczyn po Sąsiedzku, Stowarzyszenia Skolwin i My.
Radni odrzucili jednak apel.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Szczeciński budżet obywatelski. Apelują do radnych, żeby pom...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński