Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kultura online w Szczecinie. Gdzie na wirtualne odwiedziny?

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Filharmonia im. M. Karłowicza szykuje kolejną premierę on-line, czyli koncert, który szczecińscy melomani będą mogli zobaczyć w serwisie Youtube oraz na Facebooku instytucji. 29 marca o godz. 19, zostanie zaprezentowany „Koncert fortepianowy a-moll, op. 16” Edvarda Griega.Ponadto filharmonia specjalnie dla najmłodszych zainicjowała cykl „EduPoranków z Filharmonią”, podczas których uczestnicy zajęć będą m.in. słuchać muzyki, śpiewać i uczyć się.
Filharmonia im. M. Karłowicza szykuje kolejną premierę on-line, czyli koncert, który szczecińscy melomani będą mogli zobaczyć w serwisie Youtube oraz na Facebooku instytucji. 29 marca o godz. 19, zostanie zaprezentowany „Koncert fortepianowy a-moll, op. 16” Edvarda Griega.Ponadto filharmonia specjalnie dla najmłodszych zainicjowała cykl „EduPoranków z Filharmonią”, podczas których uczestnicy zajęć będą m.in. słuchać muzyki, śpiewać i uczyć się.
Coraz więcej szczecińskich instytucji kulturalnych przyłącza się do pokazywania swoich wydarzeń w internecie. Nie wychodząc z domu możemy oglądać koncerty, zwiedzać wystawy czy słuchać książek.

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie szykuje kolejną premierę online, czyli koncert, który szczecińscy melomani będą mogli zobaczyć w serwisie Youtube oraz na Facebooku instytucji. 29 marca o godz. 19, zostanie zaprezentowany „Koncert fortepianowy a-moll, op. 16” Edvarda Griega.

Ponadto filharmonia specjalnie dla najmłodszych zainicjowała cykl „EduPoranków z Filharmonią”, podczas których uczestnicy zajęć będą m.in. słuchać muzyki, śpiewać i uczyć się.

Dom Kultury Słowianin przypomina wydarzenia, które odbyły się w tym kultowym klubie. W ramach akcji "Z dziejów Słowianina" na Facebooku instytucji przypominane są fragmenty koncertów i festiwali, a także rozmowy z artystami, którzy wystąpili na scenie „Słowianina”. Ponadto 30 marca w ramach Małej Akademii Bluesa zostaną zainicjowane bezpłatne lekcje gry na gitarze dla początkujących online. W roli mistrza – Waldemar Baranowski z zespołu After Blues.

ZOBACZ TEŻ:

Muzeum Narodowe w Szczecinie online. Zapraszają do wirtualne...

Miejska Biblioteka Publiczna na swoim kanale w serwisie YouTube udostępniła nagrania wideo spotkań autorskich, prelekcji i dyskusji, które w ostatnich latach odbywały się w salonie Promedia. W materiałach pojawiają się znani pisarze, reportażyści i fotoreporterzy, m.in.: Olga Tokarczuk, Filip Springer czy Daniel Odija. Poza tym bibliotekarze będą zamieszczać też recenzje książek.

Wkrótce udostępnione zostaną również strony z bezpłatnym dostępem do e-booków, audiobooków, filmów, zasobów bibliotek cyfrowych, a 1 kwietnia czytelnicy otrzymają kolejną pulę 1 350 kodów do aplikacji Legimi. Dzięki temu przez kolejny miesiąc będą mogli korzystać z ponad 60 tysięcy materiałów cyfrowych. Czytelnik zainteresowany otrzymaniem kodu powinien wysłać e-mail na adres MBP, w treści wiadomości należy podać imię i nazwisko oraz numer karty czytelnika.

ZOBACZ TEŻ:

Teatr Lalek Pleciuga zaprasza na warsztaty online „Halo Ziemia”. Inicjatorką i prowadzącą jest aktorka Teatru, Marta Łągiewka. Poza tym w weekend instytucja zaprasza na spektakle online z własnego archiwum. Na początek „Bajka o szczęściu” Izabeli Degórskiej, którą można będzie zobaczyć w sobotę i niedzielę o godz. 11 na kanale Youtube instytucji.

Muzeum Techniki i Komunikacji na portalu YouTube prezentuje swoje zabytkowe pojazdy... w ich naturalnych rolach, czyli w ruchu. Za sterami kultowych samochodów znajdą się mistrzowie kierownicy, uznani kolekcjonerzy i celebryci. O zabytkowych samochodach i tramwajach opowiedzą także świadkowie epoki, w których królowały one na ulicach.

Dom Kultury 13 Muz zainicjował akcję „Z dzieckiem w domu”, czyli cykl autorskich i kreatywnych gier lub zabaw edukacyjnych (w tym konkursów z nagrodami) w gronie domowników.

Z kolei inicjatywa „Oglądaj zdrów!” adresowana jest do rodziców i opiekunów. Instytucja codziennie przed południem rekomenduje ambitne filmy, która znajduje się w zasobach portalu cinemapm.com. Pierwsze trzy osoby, które „zgłoszą się” danego dnia pod postem dot. aktualnej propozycji filmowej otrzymają specjalny kod (aktualny przez 48h), umożliwiający bezpłatne obejrzenie filmu przez Internet. Akcja potrwa do 1 kwietnia.

ZOBACZ TEŻ:

Teatr Kana oraz Opera na Zamku na facebooku prezentują archiwalne materiały ze swoich spektakli i wydarzeń artystycznych. Są tam wywiady z artystami, filmy, akcje, fragmenty spektakli.

Muzeum Narodowe rozpoczęło akcję #otwarte-choć-zamknięte. To pełne wciągających treści serwisy internetowe, poświęcone sztuce oraz historii. Najmłodszym poleca pakiet gier on-line związanych z wystawą „Złoty wiek Pomorza”.

Pozostałe szczecińskie instytucje kultury także włączają się do akcji Kultura zdalna. Już wkrótce przez Internet można będzie zobaczyć m.in.: specjalny koncert w ramach Szczecin Jazz 2020, małe formy teatralne, a także wystawić swoje prace w wirtualnej galerii sztuki.


ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

  • Ilu jest zakażonych?

  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!

Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński