MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kulisy zdrowia: Dbaj o wzrok dziecka. Ograniczaj korzystanie z tabletów i telefonów

Anna Folkman
Anna Folkman
Zespół suchego oka to dolegliwość zarezerwowana już nie tylko dla dorosłych, którzy pracują w klimatyzowanych pomieszczeniach i przy komputerach. Z tego powodu coraz częściej cierpią dzieci i to takie, przed którymi jeszcze edukacja w szkole. Do tego dochodzą coraz powszechniejsze wady widzenia. Niestety oczy dzieci są dziś zaniedbywane a to może prowadzić do poważnych konsekwencji w przyszłości.

- Do pierwszego roku życia badanie wzroku dziecka wykonuje się obowiązkowo a później, kiedy dziecko jest starsze stawia się na to, że samo powie, jeśli coś złego będzie działo się z jego wzrokiem - zauważa lek. Joanna Sowińska, specjalista okulistyki ze szpitala "Zdroje". - Nic bardziej mylnego. Jeśli dziecko nie jest ślepe, ale ma znacząco obniżoną ostrość wzroku to żaden rodzic tego nie rozpozna. Ono samo szybko przyzwyczai się do takiej sytuacji i nawet nie będzie zdawać sobie sprawy, że można widzieć lepiej. Może nawet wykonywać prawidłowo wszystkie codzienne czynności. Między 1 a 6 rokiem życia kształtuje się nasze widzenie, dlatego takie badania są bardzo ważne.

Im wada szybciej wykryta tym więcej możliwości, by ją skorygować. Dziś okuliści dysponują wieloma możliwościami. Między innymi o tym mówi w dzisiejszych Kulisach zdrowia lek. Joanna Sowińska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński