MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Którędy poprowadzić obwodnicę Polic? Rozpoczęły się konsultacje wśród mieszkańców

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Proponowane warianty obwodnicy Polic
Proponowane warianty obwodnicy Polic
Mieszkańcy wybierają jeden z dwóch wariantów przebiegu trasy. Uwagi mogą przesyłać na skrzynkę mailową lub listownie. Konsultacje potrwają do końca lutego.

Obwodnica ma przebiegać pomiędzy drogą powiatową Szczecin - Police a drogą wojewódzką 114, czyli dochodzić do ulicy Tanowskiej w Policach i stanowić dojazd do „Węzła Police” Zachodniego Obejścia Drogowego Szczecina.

Forma konsultacji budzi jednak wątpliwości mieszkańców, którzy sugerują, żeby odbyło się bezpośrednie spotkanie.

- Szkoda, że włodarze gminy nie chcą się spotkać z mieszkańcami twarzą w twarz i jasno przedstawić proponowane warianty i wytłumaczyć cel swojej koncepcji. W ogłoszeniu nie jest ujęte, kto będzie to czytał i czy w ogóle odpisze na maile - skomentował jeden z internautów.

Wariant krótki liczy 4,2 kilometra i zaczynałby się z ul. Przęsocińskiej. Natomiast wariant dłuższy liczy około 6,2 kilometra i omija Przęsocin. To wariant preferowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Na stronie internetowej gminy jest mapa ukazująca przebieg obu wariantów. Jednak gmina zastrzega, że prezentowana mapa obrazująca wielowariantową koncepcję dróg dojazdowych do ZOS ma charakter poglądowy.

Szczegółowe informacje dotyczące konsultacji gminnych są pod tym linkiem.

- Ostateczny przebieg drogi w terenie uzależniony będzie od opinii i pozwoleń odpowiednich organów i instytucji w zakresie wykonalności technicznej i środowiskowej oraz zapewnienia funkcjonalności połączenia drogi z Obejściem Zachodnim. Bez względu na to, który z etapów wybrany zostanie do realizacji jako pierwszy nie oznacza, że od razu realizowany będzie kolejny. Będzie to uzależnione od możliwości finansowych Gminy Police - czytamy na stronie www.police.pl.

Równolegle dwóch radnych polickich: Artur Echaust i Sławomir Kajkowski, zapowiedziało zorganizowanie konsultacji społecznych w sprawie obwodnicy Polic. Zaplanowane są na 26 stycznia.

- Z jednej strony to ogromna szansa. Z drugiej ryzyko dokonania niekorzystnego wyboru. To wydarzenie wymaga odpowiedniej powagi i największego w historii zaangażowania Mieszkańców Polic. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w spotkaniu, które odpowie na wiele pytań, rozwieje wątpliwości a być może ukształtuje optymalny przebieg tej istotnej dla miasta arterii - mówią radni.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński