Kto znalazł laptopa! Jest nagroda, bo ma wartość naukową

  Kto znalazł laptopa! Jest nagroda, bo ma wartość naukową

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Folkman

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  W niedzielę 20. stycznia w Gryfinie przy ul. Kościelnej 20 zginęła torba podróżna w stylu moro. W środku były ubrania laptop oraz ładowarka do telefonu. Wszystkie te rzeczy są własnością niepełnosprawnego doktoranta Uniwersytetu Szczecińskiego, który za odnalezienie zguby oferuje nagrodę. - Szczególnie laptop jest dla mnie cenny, ma wartość intelektualną. Jest tam wiele materiałów do mojej pracy naukowej, którą piszę - mówi pan Oktawian. - Liczę na uczciwość. Sprawa została zgłoszona policji, ale wycofam zgłoszenie jeśli odzyskam rzeczy.
  Kto znalazł laptopa! Jest nagroda, bo ma wartość naukową

  AKTUALIZACJA: Według przekazanych informacji laptop został odnaleziony i przekazany właścicielowi!  Niedziela 20. stycznia była jedną z tych, kiedy Oktawian Żmijowski wybierał się z przyjacielem w podróż do Szczecina, do akademika.

  - Jestem osobą niepełnosprawną, poruszam się na wózku inwalidzkim. Zawsze przed podróżą z Gryfina do Szczecina, kiedy ja już siedzę w samochodzie, mój przyjaciel składa wózek i wkłada go do bagażnika. Torba z potrzebnymi rzeczami znajduje miejsce w bagażniku na końcu. Tak miało być i tym razem. Przyjaciel postawił torbę przy aucie i zapakował wózek. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, okazało się, że zapomniał zapakować torby, która została przed domem.
  Niestety jak się później okazało, torba zniknęła - relacjonuje pan Oktawian. - Mimo poszukiwań, rozpytania wśród sąsiadów, nie udało się jej znaleźć. Odnotowałem jedną próbę logowania do komputera, ale nie udało się określić lokalizacji sprzętu.


  Pan Oktawian podkreśla, że wystawianie laptopa na OLX czy w lombardzie nie ma sensu. Jest tylko jeden laptop w całym Szczecinie, który jest podobny do tego. To MSI GE 62 Appache Pro 16 GB 1TR HDD Geforce GTX 1050ti 4 GB ram, 16 GB ram. Laptop jest w kolorze czarnym z podświetlaną klawiaturą ponadto ma charakterystyczną tarczę z motywem smoka na tylnej części obudowy.

  W związku z tym że laptop ma system Windows 10 a producentem jest Firma MSI został zgłoszony do centrali w Warszawie i we Wrocławiu wszelkie jego użycie rejestracja usługi MSI będą widoczne dla producenta. Dostęp do komputera jest poblokowany hasłami. Dla osoby postronnej sprzęt jest bezużyteczny.

  - To drogi sprzęt, który nadal spłacam. Sprawa została zgłoszona policji, ale jestem w stanie cofnąć zgłoszenie i nawet wręczyć nagrodę komuś, kto mi go zwróci. Uczciwego znalazcę proszę o kontakt pod numerem 605 548 570 - kończy mężczyzna

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Gryfina

  Wideo z Gryfina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów