Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kto ma szansę na miejsce w przedszkolu

ste
W najbliższy poniedziałek w Szczecinie rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli. Na prośbę rodziców przypominamy, jakie kryteria decydują o tym, które dziecko otrzyma w placówce miejsce.

W pierwszej kolejności miejsca przyznawane są dzieciom samotnych matek lub ojców. Pierwszeństwo mają też maluchy, których rodzice są niepełnosprawni lub które wychowują się w rodzinach zastępczych.

Większe szanse na dostanie się do przedszkoli mają dzieci, które są zameldowane i zamieszkują w Szczecinie. Prawdziwość tych ostatnich danych trudno jednak sprawdzić urzędnikom, stąd zdarzają się sytuacje, gdy rodzina przemeldowuje dziecko np. do dziadków, mieszkających w mieście, podczas gdy w rzeczywistości pociecha mieszka poza Szczecinem.

- Nie mamy możliwości kontrolowania danych osobowych, podawanych we wnioskach przez rodziców, ale rzeczywiście mieliśmy sygnały o takich przypadkach- przyznaje Leonarda Rożek z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Szczecinie.

Ważne jest też umieszczenie na wniosku pieczątki zakładu pracy, w którym pracują rodzice dziecka. Pierwszeństwo mają bowiem pociechy rodziców, którzy mają zatrudnienie. Nie trzeba natomiast podawać wysokości uzyskiwanych dochodów.
Mimo spełnienia wymienionych kryteriów, rodzice nie mogą być jednak pewni, że dziecko otrzyma miejsce w przedszkolu. Tych jest bowiem znacznie mniej niż maluchów w wieku przedszkolnym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński