KSZO Ostrowiec - Pogoń Szczecin 0:0. Portowcy dalej bez zwycięstwa [zapis relacji live, transmisja online]

mc
Łukasz Matuszczyk (z prawej) to były kapitan KSZO. W piątek zagrał w Ostrowcu Świętokrzyskim w barwach Pogoni. W meczu padł remis 0:0. Rafał Soboń / Echo Dnia
Portowcy po raz drugi z rzędu kończą mecz w I lidzie tylko z punktem. Po remisie 1:1 z ŁKS Łódź, przyszedł dzisiejszy wyjazdowy podział punktów z KSZO. W Ostrowcu Świętokrzyskim obyło się bez goli.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Pogoń Szczecin 0:0

Trener Artur Płatek dokonał małych zmian w składzie w porównaniu do spotkania z ŁKS Łódź. Zamiast Przemysława Pietruszki wystawił Roberta Kolendowicza. W środku pomocy zabrakło też Roberta Mandrysza, a na szpicy zagrał Marcin Klatt.

Szczegółowy zapis relacji live znajdziesz: > > > TUTAJ

Przez pierwsze 10 minut żadna z drużyn nie uzyskała wyraźniejszej przewagi. Po tym okresie zaatakowali gospodarze. Damian Nawrocik po indywidualnej akcji mógł uzyskać gola, jednak piłkę niemal z linii bramkowej wybił Błażej Radler. Chwilę później Piotr Nowosielski zbyt długo zwlekał z podaniem. Następnie do głosu doszła Pogoń. Piotr Petasz zagrał do Roberta Kolendowicza i po jego akcji bliski wbicia piłki do siatki był Klatt. Ale za zbyt ostry atak na bramkarza obejrzał żółtą kartkę. Dwa strzały z dystansu Portowców także nie przyniosły efektu.

W drugiej połowie po raz kolejny mocno uderzył Petasz, jednak niecelnie. W 76 minucie Nowosielski zdobył gola dla KSZO, ale z pozycji spalonej. W samej końcówce z boiska usunięty został Nikola Kolarov za faul na Mikołaju Lebedyńskim.

KSZO: Dymanowski - Cieciura, Kardas, Kolarov, Samba Ba - Nawrocik (85 Pavlović), Skórnicki, Trzeciakiewicz, Nowosielski - Kanarski (63 Gevorgyan), Bzdęga (74 Wolański).
Pogoń: Fabiniak - Szałek, Radler, Dymkowski, Matuszczyk - Kolendowicz (62 Lebedyński), Akahoshi, Ława, Petasz (81 Majkowski) - Frączczak (90 Zawadzki), Klatt.
Czerwona kartka: Kolarov (90, KSZO).
Widzów: ok. 1000.