Krzynówek lepszy

dc, 7 listopada 2005 r.
Bayer Leverkusen z Jackiem Krzynówkiem w składzie pokonał 2:1 Borussię Dortmund z Euzebiuszem Smolarkiem w "polskim" meczu ekstraklasy niemieckiej.

Przy pierwszej bramce dla "aptekarskiej" jedenastki swój udział miał Jacek Krzynówek, grający od pierwszej minuty (po raz pierwszy od dłuższego czasu). Jego dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego przedłużył głową Dimitar Berbatov. Piłka trafiła do Juana, który z najbliższej odległości strzałem głową skierował futbolówkę do bramki Borussii. Reprezentant Polski był aktywny, wielokrotnie próbując szczęścia strzałami z dystansu. Przed dużą szansą stanął w drugiej połowie, ale po jego strzale zza 16 piłka trafiła w blokującego obrońcę i wyszła na rzut rożny. Krzynówek został zmieniony w 74. minucie przez Paula Freiera.

Niezbyt wiele sytuacji do strzelenia bramki miał, grający w Borussii Euzebiusz Smolarek. Polak miał okazję w 88. minucie, kiedy, będąc na 5. metrze znakomicie obrócił się z piłką, ale jego strzał został zablokowany. W sumie Smolarek zanotował w całym spotkaniu tylko sześć kontaktów z piłką.