Kryzys szczypiornistów Pogoni. Zmiany w zespole są nieuniknione

Rafał Biały musi poszukać rozwiązania problemów w grze zespołu, bo Pogoni grozi nawet spadek do I ligi. Sebastian Wołosz
Pogoń Szczecin jesienią rozczarowuje i bardzo prawdopodobne, że rok zakończy poza pierwszą ósemką. Władze klubu planują zimą wstrząsnąć zespołem.

Nikt już nie pamięta o świetnym początku sezonu (7 punktów w 4 meczach). Od zwycięstwa z Chrobrym Głogów w połowie września Portowcy zdołali pokonać jedynie dwa ostatnie zespoły w tabeli, które przegrywają z każdym.

W niedzielę Pogoń z tym samym Chrobrym przegrała 25:28 grając fatalnie w ofensywie. Trzy dni później poprawy nie było - porażka 26:30 z Górnikiem Zabrze przelała czarę goryczy. Pogoń spadła na 9. miejsce, a może spaść jeszcze niżej, po czwartkowym meczu Zagłębia Lubin z KPR Legionowo.

W zespole nie funkcjonuje wiele elementów. Co na to władze klubu?

- Mamy problem z rzutem z drugiej linii, nie trafimy też z karnych. Marnujemy stanowczo za dużo sytuacji - podkreśla prezes Paweł Biały. - W poprzednim sezonie graliśmy powyżej oczekiwań, w tym gramy grubo poniżej założeń. Latem musieliśmy ograniczyć wydatki. Przemodelowaliśmy zespół na tyle, na ile było nas stać. Odpoczniemy trochę i odświeżymy zespół, dokonamy pewnych zmian.

Co to za zmiany? Klub ma małe pole manewru jeśli chodzi o transfery zawodników. Pogoń zwyczajnie ogranicza mały budżet. Możliwe, że klub postara się wypożyczyć kilku zawodników z mocniejszych zespołów.

Wydaje się też, że możliwa jest zmiana trenera. Rafał Biały pracuje z zespołem od siedmiu lat, z małą przerwą. To pierwszy tak duży kryzys za jego kadencji. Być może zmiana szkoleniowca dałaby drużynie pozytywnego kopa.

- Przed nami jeszcze mecz z Vive Tauron Kielce. Po nim zastanowimy się co dalej - zaznacza prezes.

Spotkanie w Kielcach w najbliższą sobotę. Superliga wznowi rozgrywki w lutym po przerwie na mistrzostwa Europy.