Kryterium kolarskie na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie. Memoriał Bernarda Pruskiego

W Stargardzie odbyło się III Kolarskie Kryterium - Memoriał Bernarda Pruskiego. Kolarze ścigali się na ulicy Szczecińskiej. Startowano w siedmiu kategoriach. W sumie w kryteroium sklasyfikowanych zostało 79 osób.

III Kolarskie Kryterium - Memoriał Bernarda Pruskiego na ulicy Szczecińskiej rozpoczęło się około godziny 15 w sobotę, 19 czerwca 2021 roku. Kryterium rozgrywane było o puchar prezydenta Stargardu.

Pierwsza edycja memoriałowego kryterium odbyła się na Starym Mieście w Stargardzie w 2018 roku. Druga była na terenach przemysłowych w pobliżu ronda 15 południk i osiedla Chopina w 2019 roku. Trzecia, tegoroczna edycja była na ulicy Szczecińskiej. Kolarze pokonywali pętle na tej ulicy.

Pierwsze miejsce w głównej kategorii amator zajął Artur Szaryn (Ziemia Darłowska), drugi był Filip Hasse (Rowery Turowski), trzeci Michał Konradowski (Protour Racing Team), czwarte miejsce zajął Mariusz Wywrocki (STC Stargard), a piąte Patryk Frątczak (STC Stargard). Sklasyfikowano 12 osób.

W kategorii juniorka młodsza pierwsze miejsce zajęła Kornelia Braun (Ziemia Darłowska), drugie Julia Przymusińska (Mróz Jedynka Kórnik), trzecie Katarzyna Marek (Ziemia Darłowska), czwarte Aleksandra Grudzińska (Baszta Golczewo), piąte Weronika Wąsaty (STC Stargard). Sklasyfikowano 13 osób.

W kategorii junior młodszy pierwsze miejsce zajął Miłosz Marciniak (Sportowiec Piła), drugie Franciszek Cierpikowski (Mróz Jedynka Kórnik), trzecie Filip Chojnacki (STC Stargard), czwarte Franciszek Dolinny (Piast Szczecin), piąte Marcel Wolski (Piast Szczecin). Szósty był David Stelmaszyński z STC Stargard. Sklasyfikowano 11 osób.

W kategorii młodziczka pierwsze miejsce zajęła Anna Grabowska (SKK), drugie Alicja Purchalak (STC Stargard), trzecie Hanna Rzeniczna (Ratusz Maszewo), czwarte Nikola Ledzion (LKK Chrabąszcze), piąte Laura Witkowska (Ziemia Darłowska). Sklasyfikowano 10 osób.

W kategorii młodzik pierwsze miejsce zajął Stanisław Zimny (Mróz Jedynka Kórnik), drugie Adam Adamowicz (Piast Szczecin), trzecie Franciszek Mumot (Mróz Jedynka Kórnik), czwarte Kacper Solecki (Baszta Golczewo), piąte Olivier Serafin (Ziemia Kołobrzeska). Sklasyfikowano 13 osób.

W kategorii żaczka pierwsze miejsce zajęła Maja Garbacz (Baszta Golczewo), drugie Nicole Kurek (Mróz Jedynka Kórnik), trzecie Pola Wszelaka (Ziemia Kołobrzeska), czwarte Wiktoria Tatarzyn (Ziemia Darłowska), piąte Weronika Tatarzyn (Ziemia Darłowska). Sklasyfikowano 5 osób.

W kategorii żak pierwsze miejsce zajął Ksawery Andrzejewski (Ziemia Kołobrzeska), drugie Antoni Sulima (Ziemia Kołobrzeska), trzecie Tomasz Kopański (Baszta Golczewo), czwarte Cyprian Sowa (Ratusz Maszewo), piąte Alex Szuster. Szósty był Maciej Molik z STC Stargard. Sklasyfikowano 16 osób.

XIV Bieg o Błękitną Wstęgę Stargardu. 208 osób przebiegło 10...

Kryterium było częścią Dni Stargardu 2021. Na ulicy Szczecińskiej niemal przez całą sobotę odbywały się różne wydarzenia sportowe.

Kryterium kolarskie upamiętnia Bernarda Pruskiego, urodzonego Strzyżnie, ale przez wiele lat mieszkającego w Stargardzie. W latach powojennych startował w wyścigach amatorów w Stargardzie. Jako kolarz był w kadrze narodowej, startował w Wyścigu Pokoju, w mistrzostwach Polski. Jako trener reprezentacji Austrii brał z nią udział w igrzyskach olimpijskich w Monachium w 1974 roku. Trenował także kolarzy w naszym regionie, między innymi w Stargardzie i Szczecinie. Bernard Pruski zmarł 30 stycznia 2018 roku.

Za organizację III Kolarskie Kryterium - Memoriał Bernarda Pruskiego odpowiada Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.