Krystian Zalewski pewnie awansował do finału Mistrzostw Europy w Berlinie

jakub lisowski
Krystian Zalewski z wielkim biegaczem Mo Farahem
Krystian Zalewski z wielkim biegaczem Mo Farahem Krystian Zalewski Facebook
Lekkoatletyka. Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) zajął 2. miejsce w pierwszym (z dwóch) biegu eliminacyjnym na dystansie 3000 m z przeszkodami.

Z każdego biegu do finału wchodziło pierwszych pięciu na mecie oraz pięciu z najlepszymi czasami. Zalewski zakończył rywalizację z czasem 8:29,11. Wygrał - i to jest pewne zaskoczenie - Fin Topi Raitanen, którzy wyprzedził naszego zawodnika o pół sekundy i przy okazji ustanowił swój nowy rekord życiowy. Zalewski może biegać zdecydowanie szybciej, ale oszczędzał siły na czwartkowy finał (godz. 21.40).

12. miejsce w chodzie na 50 km zajął Adrian Błocki (AZS Katowice, wcześniej MKL Szczecin).

W środę miał startować w biegu na 1500 m Michał Rozmys (również Barnim), ale utalentowany średniodystansowiec zdecydował się postawić tylko na rywalizację na 800.

POLECAMY TEŻ:

Mamy złoty medal ME w kolarstwie torowym. Wojciech Pszczolarski najlepszy w wyścigu punktowym