Krystian Zalewski obronił mistrzowski tytuł. W Międzyrzeczu był niezagrożony

Krystian Zalewski
Krystian Zalewski fot. krystian zalewski facebook
Lekkoatletyka. Krystian Zalewski po raz czwarty z rzędu wygrał Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m. Zawody odbyły się w Międzyrzeczu.

Zalewski był specjalistą od biegu na 3000 m z przeszkodami, ale coraz trudniej było mu uzyskiwać minima na najważniejsze imprezy, więc od kilku lat biega tylko na płaskich dystansach. Ma za sobą udane występy w maratonach, półmaratonach, a po drodze zdobywa też złota w MP na 10 km. Jest najlepszy od 2019 r.

W Międzyrzeczu ukończył bieg w czasie 28:45,47 - co było jego drugim wynikiem w karierze. - Nikt wcześniej nie wygrał złota cztery razy z rzędu. Czuję, że jest zapas i można z tego wyniku jeszcze urwać, dlatego zakasam rękawy i biorę się dalej do pracy. Wkrótce kolejne starty, więc lutujemy - podsumował swój występ Krystian Zalewski z Barnima Goleniów na swoim facebooku.

Na mecie wyprzedził o prawie 20 sekund Patryka Kozłowskiego, a o 40 sekund Mateusza Kaczora (obaj z Radomia).

W rywalizacji pań najlepsza była maratonka Aleksandra Lisowska z Olsztyna. Na siódmym miejscu do mety dobiegła - z minutą straty - Renata Pliś z Maratonu Świnoujście, a 15. była Milena Sadowska z Pomorza Stargard.

Udany występ ma za sobą również Adam Nowicki z MKL Szczecin. Po tygodniach przygotowań - także na obozach poza Polską - olimpijczyk z Tokio w niedzielę wystartował w biegu na 10 km w Maladze. Szczecinianin chciał ukończyć rywalizację z nowym rekordem życiowym i to mu się udało (28 minut i 44 sekund).

- Kolejna bariera pokonana - podsumował Nowicki.

Zawodnik MKL szykuje się do letnich imprez mistrzowskich. Wkrótce Polski Związek Lekkiej Atletyki będzie decydował, którzy z maratończyków wezmą udział w MŚ w USA, a kto będzie reprezentował Polskę na ME w Monachium.