Krystian Zalewski mistrzem Polski na 10 km. Wyniki z Karpacza i Radomia

Katarzyna Jankowska (najlepsza na 10 km), trener Barnima Jacek Kostrzeba i Krystian Zalewski pzla.pl
Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) został w Karpaczu złotym medalistą w biegu na 10 km.

- Tytuł mistrza z czasem 28:59,88 zostaje ze mną. Cieszę się, że udało się obronić mistrzostwo w tak obsadzonym biegu. Najważniejsze, że wróciło zdrowie i to kolejny krok do maratonu – podsumował.

Brązowy medal wywalczył Adam Nowicki (MKL Szczecin), który do Zalewskiego stracił ponad 20 sekund. 30. był Michał Oliwa z MKL.

Wśród pań – siódma była Paulina Kaczyńska, 13. Milena Sadowska, 15. Anna Wiktorczyk (wszystkie Pomorze Stargard). W klasyfikacji młodzieżowej Sadowska zdobyła srebro, Wiktorczyk brąz.

W Karpaczu rozegrano też Turniej Nadziei Olimpijskich. Walczyły reprezentacje Polski i Czech do lat 20. Edyta Bielska (Mokasyn Płoty) była piąta w skoku w dal z najlepszym wynikiem w sezonie, a Oliwia Sarnecka (MKL Szczecin) w biegu na 1500 m zajęła 4. miejsce.

Podczas ostatniego weekendu odbyły się też MP do lat 18 w Radomiu. Najlepsze wyniki z udziałem lekkoatletów ze Szczecina i regionu: trójskok - 3. Krzysztof Stelmasik, 5. Cezary Wilk (obaj Pomorze Stargard); skok w dal – 8. Stelmasik, 10. Wilk; 110 m przez płotki – 3. Dawid Swoboda (MKL Szczecin); 3000 m – 2. Wiktor Jędrzejak (Hermes Gryfino); 1500 m – 6. Dawid Komoda, 9. Michał Gajda (obaj Pomorze); 400 m – 12. Artur Udycz (AL Międzyzdroje), siedmiobój – 9. Paulina Zdzięborska, 19. Joanna Bujarowicz 19 (obie Mokasyn Płoty).