KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 20:23. Do przerwy było sensacyjnie

PAZ
Szczypiornistki Pogoni zwycięstwem zakończyły bardzo udany rok 2015.
Szczypiornistki Pogoni zwycięstwem zakończyły bardzo udany rok 2015. Andrzej Szkocki
Szczypiornistki Pogoni zakończyły ligowe występy w 2015 r. zwycięstwem w Jeleniej Górze. Nie przyszło jednak ono łatwo.

Zespół z Jeleniej Góry nie zdobył dotąd w tym sezonie choćby punktu. Takiego rywala łatwo zlekceważyć, zwłaszcza, gdy ma się w nogach trochę grania i perspektywę kilkutygodniowej przerwy w rozgrywkach.

Outsider to wykorzystał i szybko zaczął grać swoje w meczu z Pogonią. Już w 6. minucie gospodynie prowadziły 4:1. I prowadzenia nie oddały nie tylko do przerwy (12:9), ale aż do 45. minuty. Wówczas na 17:17 wyrównała Kamila Szczecina.

Pogoń po przerwie grała znacznie lepiej w obronie. Z tego brały się kontrataki i kolejne bramki. Szczecinianki zrobiły swoje i zgarnęły dwa punkty.

W składzie Pogoni zabrakło bramkarki Adrianny Płaczek, która w poprzednim meczu z Ruchem Chorzów doznała urazu kostki.

W tabeli Superligi mają tyle samo punktów (19), co pierwszy MKS Selgros Lublin i drugi Start Elbląg. Nad czwartym w stawce Vistalem Gdynia mają cztery oczka przewagi.

Następny ligowy mecz szczecińskiego zespołu 6 stycznia 2016 r. w Kościerzynie.

KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 20:23 (12:9)
Pogoń: Kozłowska, Orowicz - Szczecina 7, Zimny 4, Jaszczuk 4, Sabała 3, Gadzina 2, Stasiak 1, Masna 1, Kochaniak 1, Głowińska, Koprowska, Zawistowska.