Kpina czy dobry pomysł? Dziś burmistrz Goleniowa zawierzy gminę Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata

Sonia Mrzygłocka
- Wiem, że chodzi o przekonania pana burmistrza, ale jak dla mnie mieszanie polityki z religią jest niesmaczne - mówi Michał Jędrzejczak. - To jest takie afiszowanie się swoimi poglądami, nie widzę w tym sensu. Pan Krupowicz jest osobą publiczną i powinien się powstrzymać od takich zabiegów - dodaje Natalia Jędrzejczak.
- Wiem, że chodzi o przekonania pana burmistrza, ale jak dla mnie mieszanie polityki z religią jest niesmaczne - mówi Michał Jędrzejczak. - To jest takie afiszowanie się swoimi poglądami, nie widzę w tym sensu. Pan Krupowicz jest osobą publiczną i powinien się powstrzymać od takich zabiegów - dodaje Natalia Jędrzejczak. Andrzej Szkocki
Burmistrz Goleniowa dziś zawierzy gminę Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Pomysł wywołał duże kontrowersje. Co na to mieszkańcy? - To jest kpina! Myślałam że to żart. Zwykła polityka - usłyszeliśmy.

Jakiś czas temu Robert Krupowicz postanowił oddać w opiekę Jezusa swoje miejsce zamieszkania i najbliższe miejscowości. Zawierzenie ma się odbyć podczas sobotniej mszy świętej w kościele pod wezwaniem Świętego Jerzego w Goleniowie. Swoją decyzję burmistrz tłumaczył tym, że niebawem skończy się Rok Wiary ogłoszony przez byłego papieża Benedykta XVI. Zawierzenie miasta i okolicy Jezusowi Chrystusowi według Krupowicza będzie idealnym zwieńczeniem tego okresu. Wiele osób pomysł byłego wojewody uważa za absurdalny.

Przeciw
Zapytaliśmy mieszkańców Goleniowa, co sądzą o inicjatywie Krupowicza. Przeważają negatywne głosy.
- To jest kpina - mówi Roman Wisłocki, mieszkaniec Goleniowa. - Nie podoba mi się, że coś takiego robi burmistrz. Ja rozumiem, że większość Polaków to katolicy, ale jest to dyskryminowanie innych religii. Wiem, że robi to jako osoba prywatna, ale jednak jego stanowisko zobowiązuje. Uważam, że coś takiego w ogóle nie powinno mieć miejsca.

Rozmawiałem o tej sprawie ostatnio z kolegą. Jest to człowiek bardzo wierzący, chodzi do kościoła, modli się. Nawet on uważał, że pomysł pana Krupowicza jest wręcz śmieszny.

- Jestem zdecydowanie przeciw - opowiada jedna z mieszkanek. - Może powierzyć siebie w opiekę, a nie całą gminę. Ten teren nie jest jego własnością. Jako osoba publiczna powinien także respektować zdanie innych, a nie brać pod uwagę tylko i wyłącznie własne "widzimisię".

- Kiedy przeczytałam o tej sprawie w gazecie, myślałam że jest to po prostu żart - opowiada Aneta Pomowska z Goleniowa. - Przyjęłam to z niedowierzaniem. Myślałam, że ktoś robi dowcip. Nie potrafię się do tego ustosunkować, bo cały czas nie dociera do mnie, że ktoś to robi na poważnie. Nie rozumiem takich zachowań. Nie wiem, po co właściwie się coś takiego robi.

- To zwykła polityka. Wiadomo, że taki pomysł opiszą media i przez kilka dni nazwisko burmistrza będzie głośne - uważa kolejny nasz rozmówca.

Za
Burmistrz ma także zwolenników, którzy twierdzą, że powierzenie gminy i miasta Jezusowi Chrystusowi przyniesie korzyści mieszkańcom.

- Jest to bardzo dobra inicjatywa, którą popieram z pobudek religijnych - mówi Mariusz Kowalczyk. - Daje czytelny sygnał, jakimi wartościami kieruje się burmistrz i świadczy o jego politycznej odwadze. Uważam, że każdy, kto zawierzy się Jezusowi odczuje tego pozytywne skutki.

- Pan Krupowicz ma prawo wyrażać swoje poglądy - dodaje Wanda Dulicow, mieszkanka miasteczka. - Jestem katoliczką i jestem za. Co prawda muszę się przyznać, że byłam zaskoczona taką decyzją, ale według mnie burmistrz jest bardzo prawym człowiekiem i dobrym politykiem. Wiem też, że jest on osobą bardzo wierzącą. Przyjmuję, że to działanie jest jak najbardziej słuszne. Jako osoba wierząca myślę, że chętnie wybiorę się na to zawierzenie.

Jestem katolikiem
- W Polsce obowiązuje wolność wyznania i sumienia. Wyraźnie zaznaczyłem, że zrobię to jako osoba prywatna, a nie jako urzędnik samorządowy. Mam takie przekonania, jestem katolikiem - kwituje burmistrz.

Wideo

Komentarze 66

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
seba

Do "zdziwionego":
 

Mylisz się. To, kim jesteś i gdzie mieszkasz, zwisa mi i powiewa chorągiewką. Nie ceń siebie tak bardzo i nie nadymaj jak balon, bo pękniesz. Jeszcze raz przypomnę więc, skoro masz problemy ze zrozumieniem, jakie było pytanie: Dlaczego przemawiasz w moim imieniu oraz w imieniu pozostałych Goleniowian i szczujesz wszystkich przeciwko nam nawzajem, ty, obcy gość?

 

Jak widzę, bardzo chcesz wiedzieć, kim ja jestem. Kombinujesz i tak i siak - bylebym napisał coś, co pozwoli ci mnie zidentyfikować.

 

 

Jeżeli obecnie przyznajesz się do jakichś rodzinnych koneksji i innych układzików w Goleniowie i Lubczynie, to tym bardziej niekorzystnie świadczy o tobie. Ponieważ kalasz własne gniazdo, wypisując kalumnie nt. Lubczyny kilka miesięcy temu, a teraz na  Burmistrza Gminy Goleniów.

 

Żeby było weselej, przechwalasz się, że brałeś udział w preparowaniu lub dostarczaniu ścisłych informacji nt. szkoły w Lubczynie i dyrektorki, które zostały wykorzystane w interpelacji poselskiej. Znając twój szpiclowski charakter ppor. Duba, jestem pewien, że to ty starannie uknułeś i doprowadziłeś do końca.

 

To jest dopiero popis donosiciela - mieszkańca innej miejscowości niż adres oskarżanej placówki oraz byłego nauczyciela, który robi publicznie wielkie g... we własne gniazdo, czyli szkołę lubczyńską.

 

I teraz śmiesz to przedstawiać jako sukces? Sukces czego? Że wysiłki osób zamieszanych w próby usunięcia legalnie wybranej dyrektorki szkoły w Lubczynie spełzły na niczym? Że mimo żenującej interpelacji poselskiej literalnie nikt nie był w stanie potwierdzić zarzutów w niej przytoczonych? Nawet kuratorium?

 

Wyobrażam sobie, jak obecnie po tym, co tu mówisz, pojawiasz się wśród rzekomych znajomych w Lubczynie. Osobiście nie wierzę, żeby taka gni.. miała jakichkolwiek znajomych. Nie jestem pewien, czy jeszcze ktoś z rodziny się ostał… Chyba że ten, co wyrzuca cię do kibla razem z klawiaturą, żebyś stamtąd „donosił uprzejmie”.

Nawiasem mówiąc, dziwnie jakoś wokół latryn i podobnych imponderabiliów twój żywot się toczy…  

 

Załóżmy jednak, że masz jakichś tam zauszników i popleczników.  Co im chcesz zatem powiedzieć? Jak wyjaśnisz swoim własnym, szpiclowskim językiem, dlaczego ta rzekomo straszna szkoła z zakonnicami, latającymi po salach lekcyjnych i katującymi dzieci modlitwami oraz kontrolami kanapek, nie tylko nie upada, ale rozkwita? I to prawdopodobnie na skalę niespotykaną w kraju, gdzie małe szkoły padają jak muchy.

Jak im wyjaśnisz fenomen "przerażająco niskim poziomem nauczania" w sytuacji, gdy na teście 6-klasisty Lubczyna zajmuje 2-gie miejsce na 11 szkół w gminie i 3-cie na 29 szkół w powiecie?

Jak się zachowasz wobec faktu, że twoja pupilka, pani nauczycielka, "doświadczona", "z wieloletnią praktyką", okrada "na odchodne" szkołę w Lubczynie na znaczną sumę pieniędzy?  Dlaczego nie latasz z tym do prokuratury lub z interpelacją poselską? Taki prawomyślny, obrońca konstytucji, mienia państwowego, były pedagog? Gdzie jesteś? Kradną przecież pieniądze publiczne!

 

PS

Pan poseł CH., jak zdążyłem z ciekawości wyczytać, wywodzi się z ruchu Palikota, z którego został wydalony, nie pamiętam dokładnie, chyba w maju br. Po czym błąkał się jak bezdomny i nareszcie przygarnęła go SLD. I uwaga szczególna! Jest mieszkańcem Śląska, a nie Szczecina. Miejsce zamieszkania bodajże Racibórz czy Chorzów, coś koło tego... Człowiek ten, nasz rodowity poseł(?), na podstawie plotkarskiego donosu z lokalnej GS, wysmaża interpelację poselską. Wymaga w niej, wymusza wręcz, żeby kuratorium prowadziło policyjne śledztwo, czy dyrektorka szkoły w Lubczynie sprawdzała kanapki dzieciom, jak stwierdził: "na obecność mięsa". Kuriozalna interpelacja dodaje smaczku jeszcze w tym, że usiłuje się wplątać w osobistą intrygę instytucję publiczną, jaką jest kuratorium oświaty. Gdzie wystarczyło popytać po prostu konkretne dzieci w Lubczynie, czy miał miejsce taki straszny wypadek...

z
zdziwiony

Cd odpowiedzi #66:

... a na niej wywiad. Przeczytałem go z trudnością - litery spływały po wazelinie i nie trzymały się ekranu monitora. O całej awanturze - rzecz jasna - ani słowa. I słusznie - emocje opadną, ludzie zapomną a życie toczy się dalej.

P.S. Mały cytacik: ..."W związku z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lubczynie stwierdzonymi w trakcie kontroli przeprowadzonej 21 maja br. zachodniopomorski kurator oświaty w ramach nadzoru pedagogicznego będzie podejmował dalsze działania kontrolne wobec tej szkoły." (odpowiedź sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej na interpelację nr 20271, Warszawa, dnia 19 sierpnia 2013 r.). O tym, na stronie szkoły - również ani słowa.

j
jan stargard

kolejny oszołom ,który  chce zyskać na "popularności"

j
jan stargard

kolejny oszołom ,który chce zyskać na  " popularności"

s
seba

Będziemy pisać na PW. Bluzgi, którymi usiłujesz mnie do czegoś sprowokować innych Czytelników forum mogą nie interesować. Bo nie są na temat.

Nie chcesz więc odpowiadać na proste pytania, ponieważ są niewygodne dla ciebie. Tu: jakim psim swędem mieszkaniec Dziwnowa, stetryczały belfer, pcha się do Goleniowa lub Lubczyny? Co on ma za interes w tym, żeby szkalować i oczerniać ludzi kompletnie nie złączonych ani więzami krwi, ani wzajemnymi stosunkami?

Po wtóre, bluzgi, które swego czasu nazwałeś, że cię nobilitują, nie są nimi w ogóle w rozumieniu tego, czym się zajmujesz i co czynisz innym ludziom. Podkreślam z naciskiem, jesteś osobnikiem spoza Goleniowa, co więc tutaj robisz i czego szukasz?

Po trzecie, cytowanie "Wojaka Szwejka" oraz innych autorów, jest jedynie wybranym fragmentem z całej masy twórczości, piętnujących ignorancję, deptanie cudzej godności, wywyżaszanie siebie, zidiocenie i skretynienie osobników, którzy tak jak ten generał ze "Szwejka", zajmował się podczas całej wojny światowej jedynie latrynami. Oto urywek ze szczekania zasuszonego starucha, który ruga oficera kompanii w następujący sposób: - Przed dziewiątą wyprowadza się szeregowców do latryny za stacją, a potem idzie się spać. Inaczej szeregowcy w nocy zanieczyszczają tor. Rozumie pan, panie kapitanie? Niech pan powtórzy. Albo niech pani nie powtarza i zrobi tak, jak ja sobie życzę. Zatrąbić na apel, zapędzić do latryny, zatrąbić Streich (capstrzyk) i spać! I kontrolować, kto nie śpi. Karać.

Na latryny kładł tak wielki nacisk, jakby od nich zależały losy monarchii.

Tak samo i ty sprowadzasz całą dyskusję do poziomu latryny. Ponieważ uważasz, że losy monarchii (czyli naszego kraju, konstytucji, konkordatu, itd.) zależą o tego, czy Burmistrz Goleniowa modli się, czy nie modli. Albo czy ksiądz w Lubczynie miał imieniny, czy nie miał.

 

Zdumiewające jest, jak ponadczasowe są pewne książki, cytaty, przysłowia i ich autorzy. Haszek jest tylko drobnym przykładem, jak niezwykle trafne są jego charakterystyki osób, uważających siebie za ważne. I to wszystko pasuje jak ulał w dzisiejszych czasach oraz do ciebie, przypomniającego do złudzenia podporucznika Duba (sądząc po stylu wypowiedzi i upierdliwej dociekliwości, dlaczego to ksiądz urządził imieniny w szkole, a nie w stodole).

 

z
zdziwiony
W dniu 24.11.2013 o 21:17, seba napisał:

 Do "zdziwionego"No, ale co ciebie właścwie obchodzi życie Goleniowa, skoro nie mieszkasz w nim? Odpowiedz tak krótko, normalnie, bez tej otoczki patriotyczno-szpiclowskiej. Dlaczego przemawiasz w moim imieniu oraz w imieniu pozostałych Goleniowian i szczujesz wszystkich przeciwko nam nawzajem, ty, obcy gość? Czy nie jest to z kolei kalanie własnego gniazda, jeśli snujesz katastroficzne wizje łamania konstytucji i nazywanie konkordatu świstkiem? To tak jakby wszyscy zrobili dobrze, łącznie oczywiście z tobą, a tylko Burmistrz zawalił? 

A  niby dlaczego mam ci odpowiedzieć? I tak wiesz swoje. Jak nie - poradź się @zorientowanego, @michasi, @papaji. Możesz nawet @Czesława. Jeżeli uważasz, że przestrzegana jest Konstytucja, Konkordat i prawo - nic mi do tego. Ja mam inne zdanie. Chcesz dyskutować - załóż profil. Będziemy pisać na PW. Bluzgi, którymi usiłujesz mnie do czegoś sprowokować innych Czytelników forum mogą nie interesować. Bo nie są na temat.

s
seba

Do "zdziwionego"

Konstytucję złamano wielokrotnie, Konkordat od początku był świstkiem papieru do zatykania gęb oponentom, prawo jest niespójne i nielogiczne - mam chyba prawo mieć wątpliwości? Nawet, jeżeli nie mieszkam akurat w Goleniowie.

No, ale co ciebie właścwie obchodzi życie Goleniowa, skoro nie mieszkasz w nim? Odpowiedz tak krótko, normalnie, bez tej otoczki patriotyczno-szpiclowskiej. Dlaczego przemawiasz w moim imieniu oraz w imieniu pozostałych Goleniowian i szczujesz wszystkich przeciwko nam nawzajem, ty, obcy gość? Czy nie jest to z kolei kalanie własnego gniazda, jeśli snujesz katastroficzne wizje łamania konstytucji i nazywanie konkordatu świstkiem? To tak jakby wszyscy zrobili dobrze, łącznie oczywiście z tobą, a tylko Burmistrz zawalił?


 

z
zdziwiony
W dniu 24.11.2013 o 18:57, -GN- napisał:

"Mam zatem prośbę - oto ja, agnostyk, realista i materialista i apostata mam zrozumieć głębię postępku pana burmistrza. " "Nie musi To jego prawo abyś Go nie rozumiał Tak jak on ciebie :)" GO którego użyłem tyczy się ciebie . Naucz się czytać ze z rozumieniem. To jest otpowiedz na twoje słowa dotyczące burmistrza

Proszę zatem o wzajemność - proszę pisać zrozumiale. Skąd mam wiedzieć, że darzysz burmistrza Goleniowa takim szacunkiem, że nawet pisząc o nim nazywasz go z dużej litery?  Ponadto - nie pytam burmistrza, pytam tych, którzy twierdzą, że wszystko jest w porządku, prawo nie zostało złamane, gwarancje Konstytucji itp.

Ponieważ: Konstytucję złamano wielokrotnie, Konkordat od początku był świstkiem papieru do zatykania gęb oponentom, prawo jest niespójne i nielogiczne - mam chyba prawo mieć wątpliwości? Nawet, jeżeli nie mieszkam akurat w Goleniowie. A gdym miał taką chęć - to co, nie dostanę prawa zamieszkania?  Procesy polityczne narastają latami, początkowo nawet nie widać, że coś się dzieje.

Nie wierzę w nagłą iluminację p. Krupowicza. Dziś możemy tego nie widzieć ale w przyszłym roku są wybory do Europarlamentu, za dwa lata - samorządowe i do Sejmu. Pan Krupowicz o coś gra.

G
Gość
W dniu 24.11.2013 o 18:57, -GN- napisał:

"Mam zatem prośbę - oto ja, agnostyk, realista i materialista i apostata mam zrozumieć głębię postępku pana burmistrza. " "Nie musi To jego prawo abyś Go nie rozumiał Tak jak on ciebie :)"      GO którego użyłem tyczy się ciebie . Naucz się czytać ze z rozumieniem. To jest otpowiedz na twoje słowa dotyczące burmistrza

Gn akurat nie masz racji burmistrz musi robić i mówić wszystko żeby było zrozumiałe dla wszystkich

-GN-

"Mam zatem prośbę - oto ja, agnostyk, realista i materialista i apostata mam zrozumieć głębię postępku pana burmistrza. "

 

"Nie musi To jego prawo abyś Go nie rozumiał Tak jak on ciebie :)"

 

 

W dniu 24.11.2013 o 15:21, zdziwiony napisał:

"Go"? Pisane z dużej litery? To Bóg pisze na forum jako "Goleniowianka?

 

 

 

 

GO którego użyłem tyczy się ciebie . Naucz się czytać ze z rozumieniem. To jest otpowiedz na twoje słowa dotyczące burmistrza

s
seba

Jeszcze nie dotarło, że nie mam ochoty wchodzić w pyskówki? Zasmrodziłeś forum czyniąc temat praktycznie skończonym. Ale ten temat wróci. Podobnie, jak szkoła w Lubczynie. Może wiesz, że stała się tematem interpelacji poselskiej? Nie wiem, czy takiej sławy i rozgłosu pragnęła dyrektorka szkoły. Możliwe zatem, że będzie okazja jeszcze się spotkać. Pozdrów @zorientowanego, @michasię i @papaję. I kogo tam jeszcze, o ile pamiętasz nicki, pod jakimi piszesz.

Dokładnie tak jak piszesz, chciałbym, aby tacy ludzie, jak ty, zasmrodzający i wyszadzający każde ludzkie działanie, zmierzające do jakiejkolwiek poprawy np. w szkolnictwie, uznali samych siebie za skończonych. Cóż ty bowiem wniosłeś uzdrawiającego w  sprawie Lubczyny? Jaką sprawę ułatwiłeś, polepszyłeś, z wyjątkiem szykanowania Bogu ducha winnej dyrektorki, która ani ci w niczym nie zaszkodziła, ani tym bardziej nie zrobiła niczego niezgodnie z prawem. Co w perfidny sposób podkreślałeś i nadal podkreślasz.

Tak samo i teraz robisz sztuczne zamieszanie w sprawie Burmistrza, mącąc ludziom w głowach. Oczywiście, pod pozorem a to podatków, a to praworządności, zgodności z kanonami moralnymi, itd. Cała masa uprzejmych, a jednocześnie judzących słów z ciebie wyłazi i rozpełza się to po Lubczynie, to po Goleniowie i gdziekolwiek indziej.

Odpowiedz w ogóle na pytanie, co ty tutaj robisz w Goleniowie, skoro jesteś z Dziwnowa? Były nauczyciel? Nie zaprzeczyłeś, jak dotąd ani razu, że to nieprawda.

 

Przeszkadza ci wspomnienie o tym, co narobiłeś i do czego się przyczyniłeś w Lubczynie? I teraz w odwecie grozisz jakąś inerpelacją poselską? Widzisz, jak się łatwo odkryłeś ze swoją profesją szpiclowską? Tak bardzo się boisz ucinania dyskusji, w której możesz bezkarnie opluwać wszystkich, za niszczenie których ci płacą?

z
zdziwiony
W dniu 24.11.2013 o 17:00, seba napisał:

Do "zdziwionego":....Obecnie też tak chcesz sprawę Burmistrza kontynuować i zakończyć? Opluć, oszkalować, uprzejmie i kulturalnie? Po czym, gdy znów okaże się oszerstwem i blagą, zwinąć szybciutko chorągiewkę i przejść dalej ze swoim szpiclowskim, uprzejmym ryjkiem?

Jeszcze nie dotarło, że nie mam ochoty wchodzić w pyskówki? Zasmrodziłeś forum czyniąc temat praktycznie skończonym. Ale ten temat wróci. Podobnie, jak szkoła w Lubczynie. Może wiesz, że stała się tematem interpelacji poselskiej? Nie wiem, czy takiej sławy i rozgłosu pragnęła dyrektorka szkoły. Możliwe zatem, że będzie okazja jeszcze się spotkać. Pozdrów @zorientowanego, @michasię i @papaję. I kogo tam jeszcze, o ile pamiętasz nicki, pod jakimi piszesz.

s
seba

Do "zdziwionego":

Kiedy została ujawniona rola i działalność Haszka w niesieniu ogólnoświatowej rewolucji komunistycznej, na jego dzieło spojrzano inaczej. Jak na komunistyczną, agitacyjną propagandę. Atakującą tradycyjne wartości społeczne jak Kościół, religia, organa państwowe i wojsko.

Szkoda, że sam we wlasnym sumieniu nie jesteś w stanie spojrzeć inaczej na to, co robisz teraz i co robiłeś chociażby w czasie nagonki na dyrektorkę szkoły w Lubczynie. Wydaje ci się, że niesiesz jakiś kaganek oświaty(?), prawomyślności(?), uporządkowania(?). Tymczasem to jest zwykłe chamstwo i pomówienie, jakie uprawiasz nieustannie, odkąd tylko otwarłeś gębę na każdy temat, jaki się na tym forum pojawia. Różnica polega jedynie na tym, że wszystko ubierasz w uprzejme słówka, sugerując, jaki to jesteś kulturalny i prawdomówny. Zacytuję forumowicza, który określił cię w charakterystyczny sposób właśnie podczas twojej intensywnej nagonki na szkołę i dyrektorkę w Lubczynie: "Jeżeli ktoś jest tak uprzejmy jak ta małpa, to na pewno ma świńsko nieczyste sumienie". 

 

W kontekście zresztą Lubczyny i dyrektorki, którą bezpardonowo zwyzywałeś od "porażek" i jaka to klęska nastała, bo niby nieprawnie Fundacja Św. Faustyny przejęła szkołę, co się okazało w 100% kłamstwem, to nie stać cię było nawet na zwykłe słowo "przepraszam". Tak jak nie stać było żadnej z tych wszystkich osób, które atakowały skrycie dyrektorkę za to, że postawiła upadającą szkołę na nogi, że rozbudowała ją do rozmiarów (w sensie naboru dzieci) porównywalnych z najlepszymi czasami rozkwitu. Że ani kuratorium, ani żadna inna kontrola nie wykazała najmniejszych uchybień. Że była to jedynie słuszna decyzja Burmistrza, który ogłosił konkurs na przejęcie szkoły przez organ inny niż gmina. Gdzie sposród trzech kandydatów, Fundacja wygrała legalnie, bez żadnych szwindli, jak sam sugerowałeś, za co powinieneś dostać w pysk od razu... Ponadto szkoła prowadzona nadal nie jest prywatna, tylko publiczna, prowadzona przez "organ inny niż gmina", a więc zachowuje wszelkie prawa poprzedniej szkoły. Z wyjątkiem tego, że nauczyciele są opłacani nie z "karty nauczyciela" tylko z "kodeksu pracy". I za kolejne kłamstwo, które tu rozpowszechniasz, powinieneś dostać drugi raz w pysk.

 

Obecnie też tak chcesz sprawę Burmistrza kontynuować i zakończyć? Opluć, oszkalować, uprzejmie i kulturalnie? Po czym, gdy znów okaże się oszerstwem i blagą, zwinąć szybciutko chorągiewkę i przejść dalej ze swoim szpiclowskim, uprzejmym ryjkiem?

p
papaja

Do "zdziwionego":

Mam zrozumieć głębię postępku pana burmistrza. Czy @Goleniowianka zechce mi wytłumaczyć?

Jak by to powiedzieć po twojemu, ruski agnostyku i prostatyku: idi ty w kibini mater, szpicluj dalej i kibluj w dziwnowskiej zonie. Co ty tu robisz, szpion i suka z Dziwnowa, w Goleniowie? Mało sie naszpiegowałeś w swoim gdzieździe, które skalałeś zapewne do reszty i pognali cię w cholerę? To teraz tu przylazłeś i raczysz nas piętrowymi tyradami z epoki Lenina i Stalina?

z
zdziwiony
W dniu 24.11.2013 o 15:08, seba napisał:

Do "zdziwionego":itd....etc....ble....ble...ble...Już cię wypuścili z kibla, słoneczko Dziwnowa? ....Jarosław Haszek ustami Wojaka Szwejka na swój sposób określał rezultaty końcowe każdej megalomanii i pychy: "Miał podejrzenie (pewien pułkownik), że oczekiwał go awans na generała-majora, ale słówko "generał" musiało się widać gdzieś zapodziać na poczcie polowej".

Skrót - oczywiście - dla oszczędności miejsca. Cieszę się, że ktoś uważnie czyta moje posty. Stara się zrozumieć intencje. Mam tylko prośbę. Często cytujesz Haszka. Kiedy została ujawniona rola i działalność Haszka w niesieniu ogólnoświatowej rewolucji komunistycznej, na jego dzieło spojrzano inaczej. Jak na komunistyczną, agitacyjną propagandę. Atakującą tradycyjne wartości społeczne jak Kościół, religia, organa państwowe i wojsko. Jak chyba wiesz, agitacja komunistyczna jest zakazana. Chociaż nagminnie łamiesz netykietę i regulamin forum, to nie łam choć prawa. Poza tym - tradycyjnie - dziękuję i życzę ci tego samego co ty mnie.

Dodaj ogłoszenie