Koszykówka: Treningowy Puchar Polski. Górą Spójnia

Tomasz Balcerek (z prawej) rzucił cztery punkty.
Wczoraj, w czwartej rundzie Pucharu Polski, koszykarze Spójni Stargard zagrali u siebie z Wilkami Morskimi Szczecin. Zawiódł się ten, kto myślał, że zobaczy w akcji pierwszoligowców. Trenerzy obu zespołów wystawili głębokie rezerwy i potraktowali ten mecz treningowo.

Gospodarze już na początku uzyskali przewagę. Wygrywali 12:3, a później 18:7 i 24:11. Wilki próbowały odrabiać straty rzutami trzypunktowymi. Najpierw popisywał się nimi Koziorowicz, a później Kanigowski. W Spójni skutecznie jednak grali młodzi wychowankowie Berdzik i Nowak i nie pozwalali rywalom zbliżyć się zbytnio.

W końcówce trzeciej kwarty goście, po dwóch trójkach Kanigowskiego, przegrywali wprawdzie 59:65, ale po chwili zawodnicy Spójni znowu opanowali sytuację. W 34 minucie, kiedy trafił Kasprzak, było 78:63, a dwie minuty później, po trafieniu Zarzecznego - 82:66. Spójnia utrzymała bezpieczne prowadzenie i awansowała do najlepszej czwórki Pucharu Polski na szczeblu I i II ligi, która między świętami a Nowym Rokiem rozegra turniej finałowy.

Spójni a Stargard - Wilki Morskie Szczecin 84 : 77 (24 : 14, 24 : 20, 20 : 25, 16 : 18)

Spójnia: Berdzik 18, Kasprzak 15 (trzy razy za 3 pkt), Nowak 15 (3), Zarzeczny 15 (1), Bodych P. 14 (2), Dyba 3, Ejsmont 2, Bodych Ł. 2. Wilki : Kuśmieruk 18, Kanigowski 17 (5), Nowacki 14 (4), Koziorowicz 11 (3), Knowa 10 (2), Balcerek 4, Majcherek 3 (1).