Koszykówka: Seria zwycięstw zakończona. Wilki przegrały po raz pierwszy od czterech kolejek.

Przemysław Sierakowski
Piotr Pluta (z piłką) był najskuteczniejszym graczem Wilków.
Wilki Morskie Szczecin musiały uznać wyższość MKS Dąbrowa Górnicza w starciu kolejki. Szczecinianie przegrali 66:68.

Początek meczu należał do gości, którzy w spotkanie weszli skuteczniej. W pewnym momencie MKS wygrywał 19:11. Gospodarze przebudzili się prędko i doprowadzili do remisu, a nawet wyszli na prowadzenie 23:22. Drugą odsłonę ponownie lepiej otworzyli przyjezdni, uciekli na 12 oczek. Zespołowa gra Wilków pozwoliła zmniejszyć straty. Podopieczni trenera Marka Żukowskiego do połowy przegrywali 37:42.

Po przerwie utrzymywała się gra punkt za punkt. Dobrze prezentował się center szczecinian, Paweł Mróz, który był efektywny i efektowny. Prowadzenie 51:49 gospodarzom dał celny rzut z dystansu Macieja Majcherka. Przed finałową partią minimalnie lepsze były Wilki, które wygrywały 56:54. Ostatnie dziesięć minut gry zapowiadało się niezwykle emocjonująco i takie też było.

Decydujące wydarzenia miały miejsce na minutę przed końcem starcia. Akcją dwupunktową popisał się Grzegorz Małecki, dając prowadzenie 67:64 swojemu zespołowi. Trener Żukowski zdecydował się na wzięcie przerwy na żądanie. Po powrocie na parkiet sprawy w swoje ręce wziął Piotr Pluta, ale niestety nie trafił rzutu. Szczecinianie zdołali zmniejszyć stratę do dwóch oczek. Jednak na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu. Wilki przegrały tym samym po raz pierwszy od czterech kolejek.

Wilki Morskie Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 66:68 (23:22, 14:20, 19:12, 10:14)

Wilki: Pluta 16, Bojko 14, Majcherek 10, Mróz 7, Trela 7, Kowalczuk 6, Nowacki 4, Flieger 2, Adamkiewicz 0, Kuśmieruk 0.