Koszykówka: Nie pomógł Pacocha. Wilki wygrywają 84:77

(rk)
Łukasz Pacocha (z prawej) mimo gry w przeciwnej drużynie, był oklaskiwany przez kibiców w hali SDS.
King Wilki Morskie pokonały Sokół Łańcut 84:77 i w dobrym stylu otworzyły nowy sezon. Bardzo skuteczny był Marcin Flieger.

Początek spotkania był bogaty w... pudła z obu stron. Po trzech minutach jedyne dwa punkty zdobył Łukasz Pacocha. W dalszej części obie ekipy opanowały nerwy i wzięły się za poważniejsze punktowanie. Impuls gospodarzom, celnymi rzutami za trzy, dał Paweł Kowalczuk. Po pierwszych dwóch kwartach gospodarze prowadzili 40:34.

W drugiej części meczu uaktywnił się Pacocha. Jednak Wilki systematycznie odskakiwały i na koniec trzeciej kwarty prowadziły jedenastoma oczkami.

W końcówce ze znakomitej strony pokazał się Marcin Flieger, który był podporą ofensywy gospodarzy. Po ostatnim gwizdku sędziego zgromadził 17 punktów.

Wilki Morskie - Sokół Łańcut 84:77 (14-15 26-19 18-13 26-30)

Wilki: Kowalczuk 18, Flieger 17, Mróz 17, Pluta 10, Stokłosa 7, Bojko 4, Majcherek 3, Balcerek 2.