Koszykówka: AZS Szczecin gromi w II lidze

mc
AZS Radex Szczecin pewnie wygrał swój niedzielny mecz z VB Leasing Siechnice 100:51. Mimo tak wysokiego zwycięstwa, trener akademików - Zbigniew Majcherek, nie był zadowolony do końca.
AZS Szczecin - Leasing SiechniceAZS Szczecin - Leasing Siechnice w obiektywie Andrzeja Szkockiego.

AZS Szczecin - Leasing Siechnice

Ten mecz to był popis zespołowej koszykówki w wykonaniu akademików. Inna sprawa, że rywal z dolnych partii tabeli, więc na listę strzelców łatwiej było się wpisać. Punkty zdobyli nawet ci, którzy w tym sezonie grają najmniej, czyli Zbigniew Wochna i Jakub Michalski. Jeżeli dodać do tych dziewięciu punktujących zawodników dwójkę, która z różnych przyczyn nie zagrała, czyli Andrzeja Karasia i Marcina Jakubowskiego, to aż strach pomyśleć jak będzie ten ofensywny potencjał wyglądał w pełnej okazałości.

Początek spotkania to popis strzelecki w wykonaniu gości z Siechnic. W ciągu półtorej minuty rzucili 10 punktów, na które w żaden sposób nie odpowiedzieli gospodarze. Na szczęście później na parkiecie Szczecińskiego Domu Sportu istniała już tylko jedna drużyna. Zaczął Łukasz Biela od kilku efektownych akcji. Dołączył do niego Maciej Majcherek oraz Karol Pytyś. Najlepszy mecz w sezonie zanotował Maciej Sudowski. Skrzydłowy AZS nie tylko rzucił 21 "oczek", ale popisywał się również w obronie, kilka razy bezwzględnie blokując rywali.

W drugiej połowie goście rzadko decydowali się na odważniejsze akcje. Przy tak wysokim wyniku nawet zbytnio nie starali się gonić rywali. Trener Majcherek delegował na parkiet swoich zdolnych młodych zawodników. Niemal każdy z nich grał powyżej 10 minut.

- Trudno ocenić grę moich zawodników na tle tak słabego rywala - powiedział po meczu Majcherek. - Zadowolony jestem z tego, że pograli sobie wszyscy. Dałem szansę także młodszym zawodnikom, a oni potrafili z niej skorzystać - dodał

AZS Radex Szczecin - VB Leasing Siechnice 100:51 (13:12, 31:14, 33:21, 23:4)
AZS: Sudowski 21, Maciej Majcherek 17, Biela 13, Pytyś 12, Michał Majcherek 11, Podgalski 10, Kwietniewski 8, Michalski 6, Wochna 2, Łukomski, Gielo.