Koszykarze Spójni Stargard mają już wakacje

Łukasz Pacocha rzucił w ostatnim w tym sezonie spotkaniu Spójni 20 punktów.
Łukasz Pacocha rzucił w ostatnim w tym sezonie spotkaniu Spójni 20 punktów. Tadeusz Surma
Spójnia Stargard przegrała na koniec rundy zasadniczej na wyjeździe z GTK Gliwice 72:86. O porażce zadecydowała słaba trzecia kwarta w wykonaniu stargardzkiego zespołu.

W I lidze koszykarzy rozegrana została dzisiaj ostatnia kolejka rundy zasadniczej. W grze o ostatnie wolne miejsce w play off były trzy zespoły Spójnia Stargard, Nysa Kłodzko i ACK UTH Rosa Radom. Stargardzianie żeby zagrać w play off musieli wygrać w Gliwicach z GTK, ale jednocześnie Nysa musiała przegrać u siebie z GKS Tychy, a ACK UTH Rosa Radom musiała przegrać na swoim terenie ze Zniczem Basket Pruszków.

Spójnia nie potrafiła jednak zwyciężyć, o czym zadecydowała przegrana 11:27 trzecia kwarta. Gospodarze odskoczyli wtedy stargardzianom i już nie pozwolili Spójni na zwycięstwo. GTK zwyciężył 86:72. W zwycięstwie GTK spory udział mieli byli gracze Spójni. Piotr Pluta rzucił 19 punktów, Łukasz Bodych 12, a Marcin Stokłosa 2.

Spójnia nawet gdyby wygrała, to nie zagrałaby w play off, ponieważ Nysa Kłodzko pokonała GKS Tychy 87:81. Natomiast ACK UTH Rosa Radom przegrała ze Zniczem Basket Pruszków 73:78. Spójnia na koniec rundy zasadniczej uplasowała się na dziewiątym miejscu i tym samym ma już wakacje. Kluby, które uplasowały się na miejscach dziewiątym i dziesiątym nie biorą udziału ani w play off, ani w play out.

GTK Gliwice - Spójnia Stargard 86:72 (21:27, 17:17, 27:11, 21:17)
Spójnia: Pacocha 20 (dwa razy za 3 pkt), Pytyś 12, Pabian 11 (1), Raczyński 8 (1), Pieloch 7 (1), Bigus 6, Koziorowicz 5 (1), Wróblewski 3 (1), Berdzik, Bodych.