Koszmarna kolejka dla Energetyka nadzieją dla Chemika

(kcp)
Energetyk przegrywa w bardzo ważnym spotkaniu.
Mecz o utrzymanie się w lidze pomiędzy Chemikiem Police a Energetykiem Gryfino wygrał ten pierwszy zespół to oznacza spadek dla Energetyka.

To było najważniejsze spotkanie dla Energetyka Gryfino. Nawet na oficjalnej stronie internetowej klubu widniał napis "mecz ostatniej szansy". Tak też myśleli zawodnicy przed pierwszym gwizdkiem.
Nie mogło być inaczej, skoro to Chemik Police znajduje się wyżej w tabeli od gryfinian. Przed spotkaniem przewaga gospodarzy wynosiła 4 punkty. Po końcowym gwizdku już 7.

Chociaż to goście wyszli na prowadzenie. Gola w 12. minucie strzelił Michał Adamczak. Na wyrównanie gospodarze czekali tylko 24. minuty. Do szatni utrzymywał się remis, ale w drugiej połowie więcej bramkowych sytuacji stworzył sobie Chemik Police.

Zaraz po wznowieniu gry gola na 2:1 strzelił Bartosz Gołębiowski, a na 3:1 podwyższył Krzysztof Filipowicz w 70. minucie.

Do niższej ligi spadają minimum trzy zespoły. Do końca rozgrywek pozostało już tylko 3 kolejki. A sytuacja wygląda tak: Chemik traci do 12. GKS Manowo 5 punktów, a Energetyk 12.
Najbliższe trzy kolejki zespół z Gryfina będzie grał o honor, a Chemik walczy do ostatniej kolejki o jak najlepszą lokatę.

Chemik Police - Energetyk Gryfino 3:1 (1:1)

Bramki: Pakosz (24), Gołębiowski (46), Filipowicz (70) - Adamczak (12).

Chemik: Otocki - Bieniek, Nawrolski, Hajdukiewicz, Bącler (80 Bidny), Krawiec, Pakosz, Wahidi, Cyruk (70 Chodorowski), Gołębiowski (65 Szewczykowski), Filipowicz (89 Zwoliński).

Energetyk: Horodyski - Łazarz, Jeż (70 Zakrzewski), Grabczewski (50. Chamera), Frątczak, Piskorowski (46. Lipka), Żelin, Adamczak, Aleksandrowicz, Filiks, Kuchcik (46. Horba).

Gwardia Koszalin przed tym spotkaniem zajmowała 4. pozycję, a rezerwy Pogoni Szczecin 8. Zgodnie z oczekiwaniami goście przyjechali z nastawieniem na grę z kontry. Bardzo często było tak, że niemal wszyscy jej piłkarze bronili się na własnej połowie, a gospodarze próbowali zdobyć gola poprzez atak pozycyjny.

Było to trudne zadanie dla młodych podopiecznych Adama Gołubowskiego. Pierwszy celny strzał w tym meczu padł dopiero w 30. minucie i to ze strony gości. Uderzenie na rzut rożny sparował bramkarz Krysian Rudnicki
Młodzi Portowcy skutecznie odpowiedzieli w 43. minucie. Gola zawdzięczają szybkiemu wykonaniu rzutu rożnego. Bez przyjęcia piłkę uderzył Jakub Okuszko. Silny strzał "nożycami" zaskoczył bramkarza gości.

W drugiej połowie Gwardia chciała doprowadzić do wyrównania i tak się też stało w 60. minucie. Bramka padła również ze stałego fragmentu gry - po rzucie wolnym z z bocznego sektora boiska. Wyrównanie padło po strzale głową.

Jeden punkt z wyżej notowanym rywalem to plan minimum jaki obrała sobie Pogoń. Do końca rozgrywek może być spokojna o pozostanie w III lidze. Najważniejsze dla klubu to ogrywać młodych piłkarzy.

Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 1:1 (1:0)

Bramki: Okuszko (43) - Stańczyk (60).

Pogoń II: Rudnicki - Marczuk, Lisowski, Murawski, Matynia, Kotłowski, Galoch, Kapelusz (75 Giec), Okuszko, Pogorzelczyk (39 Błajewski), Zieliński (65 Neumann).

Pozostałe wyniki: Polonia - Kaszubia 1:4, Lechia II - GKS Manowo 1:1, Cartusia - Pomorze 3:1, Bałtyk Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 2:2, Bałtyk Gdynia - Drawa Drawsko 3:1.