Kosta Runjaic: Kibice pomogli nam w tym zwycięstwie

Kosta Runjaic
Kosta Runjaic Andrzej Szkocki / Polska Press
Opinie trenerów po meczu Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin (0:1).

Kosta Runjaic, Pogoń
Mieliśmy dwie różne połowy. Pierwsza połowa pod kontrolą – dobre akcje, dobre sytuacje, szybki gol, co ułatwiło nam mecz. Wiedząc, że Zagłębie gra ofensywnie czekaliśmy na otwarcie różnych stref. Obie drużyny sobie nic nie podarowały, na wszystkich pozycjach było sporo walki. Zadowolony jestem szczególnie z tej pierwszej połowy.

Zagłębie – Pogoń 0:1. Złoty gol Adama Buksy [ZDJĘCIA]

Zagłębie - Pogoń 0:1. Adam Buksa

Do II połowy większych uwag nie mam. Skoncentrowaliśmy się na obronie, ale cofnęliśmy się za głęboko i nie wyglądaliśmy już tak dobrze, jak w I połowie. Ale już przed meczem ostrzegałem, że Zagłębie ma sporo jakości i to pokazali po przerwie. Utrudniało nam życie i to mogło się źle dla nas potoczyć. Oczekiwałem, że w niektórych kontrach inaczej zagramy, ale niestety tak nie było. Najważniejsze, że wygraliśmy i bardzo mocno gratuluję mojej drużynie. Jestem przekonany, że Zagłębie nie jednej drużynie punkty zabierze. My walczyliśmy i mieliśmy więcej szczęścia. Będziemy mieli wesołą drogę powrotną.
Dorobek na wyjazdach. Nie chcę grać tylko na wyjazdach, lubimy spotkania domowe i źle nie gramy. Wyniki są gorsze, ale robimy postępy.

Kibice wspaniale nas dopingowali, dużo ich przyjechało i dodatkowo nas to wzmocniło. Atmosfera w trakcie i po meczu była świetna. Dziękuję ogromnie.

Pogoń wygrała i pozostała liderem PKO Ekstraklasy. ZDJĘCIA z Lubina

Pogoń pozostanie liderem ekstraklasy po 12 kolejkach. Przesądziła o tym wygrana 1:0 z Zagłębiem w Lubinie. Portowców dopingowało tysiąc sympatyków.CZYTAJ TEŻ: Zagłębie – Pogoń 0:1. Złoty gol Adama Buksy [ZDJĘCIA]

Rano przed meczem zadecydowaliśmy, że zagramy trójką. Mamy też pewne problemy kadrowe, by na stałe grać w tym systemie. Brakuje nam lewonożnych obrońców. Igor dziś zagrał, daje dużo dobrej energii. Dziś były momenty, że graliśmy nie w trzech obrońców, a szóstką.

Cieszy bramka Adama. Zawsze walczy i jego motywować nie trzeba.

Zvonimir ma skromniejsze liczby, pamiętamy o bramkach, ale on bardzo dużo pracuje, daje dużo jakości. Potrafi zrobić różnicę w odpowiednich momentach. Wspieramy go, trenuje bardzo dobrze. Jestem przekonamy, że jeszcze będzie się rozwijał i strzelał gole dla Pogoni.

Martin Sevela, Zagłębie
Rozmawialiśmy na odprawie o groźnych napastnikach Pogoni. Ale jednak chyba za mało, bo Adama nie upilnowaliśmy. Za mało jakości i agresji w I połowie po naszej stronie. W II połowie było lepiej. Więcej biegaliśmy, byliśmy bliżej piłki. Musieliśmy właściwie reagować w bocznych strefach i tak było. Mieliśmy przynajmniej dwie okazje bramkowe, ale zabrakło gola. Jak się nie strzela – to nie można wygrać.