Kości na budowie drogi do Supraśla. Prace zostały...

  Kości na budowie drogi do Supraśla. Prace zostały wstrzymane! [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Julita Januszkiewicz

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Prace na około 100-metrowym odcinku zostały wstrzymane.
  1/8
  przejdź do galerii

  Prace na około 100-metrowym odcinku zostały wstrzymane. ©Podlaski Konserwator Zabytków

  Robotnicy nie mogli uwierzyć, gdy koparka zahaczyła o ludzki szkielet. Do tego odkrycia doszło na bocznej drodze koło Nowodworców. Tu trwa budowa drogi z Białegostoku do Supraśla. Prace zostały wstrzymane.
  Na miejsce przyjechał wojewódzki konserwator zabytków i wydał decyzję o wstrzymaniu robót. Na razie na 30 dni – przyznaje Krzysztof Barbachowski, wicedyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

  Teren został zabezpieczony i ogrodzony. W przyszłym tygodniu rozpoczną się tam prace archeologiczne. Ale obszar badań może się powiększyć.

  Droga Białystok - Supraśl ma być zamknięta. Znamy terminy

  – Znaleziono fragmenty ludzkiego szkieletu i zarysy jam grobowych. Przypuszczamy, że jest ich około dwudziestu. Jest to częściowo odsłonięty teren, więc cmentarz może być większy. W jednej z tych jam były też czytelne zarysy drewnianej trumny – wylicza Jerzy Maciejczuk, zastępca podlaskiego konserwatora zabytków.

  Budowa drogi Supraśl - Białystok. Supraśl jest odcięty! Przez budowę estakady

  Prace na około 100-metrowym odcinku zostały wstrzymane. Krzysztof Barbachowski uważa, że nie oznacza to opóźnień inwestycji.
  Zgodnie z planem droga ma być gotowa już w lipcu.

  Więcej przeczytasz w jutrzejszym papierowym wydaniu Kuriera Porannego oraz na plus.poranny.pl  Supraśl. Konferencja w sprawie remontu drogi Supraśl - Białystok oraz objazdów

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY